Kalendarium wydarzeń

 
Kwiecień 2020
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kategorie


Wspomnienie o dr Marii Badek

Z uwagi na epidemię koronawirusa organizacja funkcjonowania biuro OIL w Łodzi ulega zmianie. Szczegółowe informacje poniżej:

 

1. Dział księgowości ->

2. Dział prawny ->

 


 

Minęło już pół roku, kiedy w słoneczny lutowy dzień na cmentarzu w rodzinnym Wolborzu żegnaliśmy naszą drogą Koleżankę Dr Marię Badek – Dębowską [przyp. redakcji - zmarła 18 lutego 2019 r.]. Przeszła słoneczna wiosna, gorące lato  i trudno się pogodzić z faktem, że nie ma Jej wśród nas.

Wydział Lekarski Łódzkiej Akademii Medycznej ukończyła z wyróżnieniem w roku 1978. Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę w szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim,  gdzie uzyskała   I i II stopień specjalizacji z chorób wewnętrznych. Cały czas pracowała  w macierzystym  oddziale. Od roku 2008 pełniła funkcję Z-cy Ordynatora Oddziału.

Zawsze z poświęceniem, w oparciu o swą ogromną wiedzę i doświadczenie walczyła o zdrowie  podopiecznych swojego oddziału. Wspomagała radą i pomocą młodszych i mniej doświadczonych kolegów. Jej spokój i empatia, którymi zawsze promieniowała  udzielały się najbliższemu otoczeniu.

Niestety w roku 2016 wydawało się, że jeszcze w pełni sił do kontynuowania swej pracy lekarskiej oraz realizacji poważnych i trudnych obowiązków rodzinnych ciężka choroba przerwała te misje.

Z determinacją, cierpliwością i wiarą w wyleczenie walczyła o każdą chwilę życia. Niestety Marysia także okazała się bezsilna wobec czasem bardzo okrutnego losu.

Odeszła przedwcześnie. Miała jeszcze w życiu wiele planów i obowiązków, które musiała pozostawić.

Jej postawa w życiu zawodowym i rodzinnym pozostanie na zawsze w naszej pamięci. Będzie budzić w nas szacunek i wzór do naśladowania .

  

w imieniu Koleżanek i Kolegów

z Tomaszowa  Mazowieckiego  Andrzej Pyziak

Nasze serwisy