Kalendarium wydarzeń

 
Maj 2019
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

Kategorie


  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

Spotkanie z majową gawędą i piosenką

data wydarzenia: 
17 Maj 2019

Klub Lekarza zaprasza do wspólnego śpiewania na "Spotkaniu z majową gawędą i piosenką". Wystąpią Krzysztof Jakubiec (mistrz gawędy) i Zbigniew Piasecki (akordeon), tworzący doskonały duet artystyczno - muzyczny, który dał się już wcześniej poznać członkom Klubu Lekarza Seniora łódzkiej OIL. Obaj panowie, związani od lat z ruchem harcerskim, specjalizują się w organizacji imprez słowno-muzycznych o charakterze patriotycznym, skierowanych zarówno do młodszego, jak i starszego pokolenia.

Zapraszamy!

Krzysztof Jakubiec - Laureat tytułu Mistrz Mowy Vox Populi (2009), harcmistrz, pedagog i gawędziarz. Popularyzator wiedzy o historii harcerstwa, Szarych Szeregach i ich bohaterach, wiceprezes Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Szarych Szeregów, twórca konkursu „Arsenał Pamięci”. Założył i przez prawie 20 lat był drużynowym 44 Łódzkiej Drużyny Harcerskiej „Człapy” im. hm. Janka Bytnara Rudego. Był przyjacielem i opiekunem „Matuli Polskich Harcerzy”, Matki Janka Bytnara – Zdzisławy Bytnarowej. W ostatnich latach jej życia odwiedzał ją ze swymi uczniami. Po przejściu na emeryturę dalej pracuje w XXIX LO w charakterze wolontariatu – pomaga w organizacji uroczystości okolicznościowych. W 2013 roku otrzymał z rąk pani Wojewody Jolanty Chełmińskiej zaszczytną nagrodę honorową ŚWIADEK HISTORII przyznaną przez Instytut Pamięci Narodowej.

Zbigniew Piasecki - muzyk, kompozytor, pedagog od kilkunastu lat związany z Międzynarodowym Harcerskim Festiwalem Kultury młodzieży Szkolnej. W ciągu swojej wieloletniej twórczej aktywności Zbigniew Piasecki między innymi: współpracował z chórem łódzkiego Stowarzyszenia Śpiewaczego „Echo”, dyrygował żeńskim chórem „Esperanto”, komponował muzykę do happeningów łódzkiego poety Bogumiła Popowa, wyreżyserował koncertów m.in. „O uśmiech dziecka” w Teatrze Wielkim w Łodzi organizowanych przez KCH ZHP Łódź, stworzył muzykę do widowiska „Trzymajmy się , nie dajmy się leniowi” do tekstów łódzkiego reżysera filmowego Jerzego Wojciecha Fiwka, komponował, aranżował i nagrywał piosenki dla zespołu „Pędziwiatry”. Zbigniew Piasecki jest doświadczonym pedagogiem artystycznym – w swojej karierze wielokrotne prowadził warsztaty muzyczne oraz był jurorem na ogólnopolskich festiwalach w Kielcach, Siedlcach, Koniecpolu, Woźnikach Śląskich, Tarnobrzegu i innych.
Pierwszym telewizyjnym nagraniem Zbigniewa Piaseckiego była piosenka p.t. „Piosenka rajdowa” w wykonaniu Michała Bajora oraz orkiestry Benona Hardego (1974 r.), następnie wydana na płycie „Bieszczady jak co roku”-zespołu Wołosatki razem z harcerskim szlagierem Zbigniewa Piaseckiego p .t. „Harcerzem być”. W latach 1986-1999 kierownik muzyczny Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, Młodzieżowej i Harcerskiej w Siedlcach.

Data dodania: 8 Maj 2019

Powiązane artykuły

Na Wieczór Flamenco zaprasza Mateo Gallito - 23 lutego 2020 roku (niedziela) godzina 17.00, Klub Lekarza, ul Czerwona 3
25 lutego 2020 roku (wtorek) godzina 19.00 - Klub Lekarza w Łodzi ul. Czerwona 3
OSTATNIE WOLNE MIEJSCE!
Klub Żeglarski SZKWAŁ przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi zaprasza na XXI Regaty o Puchar Prezesa ORL.

Najnowsze wpisy

13 lut 2020

Informujemy iż w dniu 21.01.2020 r. Komisja Stomatologiczna Naczelnej Rady Lekarskiej podjęła uchwałę w sprawie działań zmierzających do dostosowania warunków umów o udzielanie świadczeń finansowanych ze środków publicznych do aktualnych kosztów realizacji tych umów.

6 lut 2020

Zapraszamy do udziału w Jubileuszowej XX Ogólnopolskiej Biesiadzie Literackiej - termin nadsyłania tekstów - 15 lutego 2020 roku
Uprzejmie informujemy, że Jubileuszowa XX Ogólnopolska Biesiada Literacka Unii Polskich Pisarzy Lekarzy odbędzie się, jak zwykle w Klubie Lekarza Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi przy ul. Czerwonej 3, w dniu 7 marca 2020 roku (wyjątkowo w sobotę) - początek o godz. 16.00.

6 lut 2020

25 lutego 2020 roku (wtorek) godzina 19.00 - Klub Lekarza w Łodzi ul. Czerwona 3

Nasze serwisy