Kalendarium wydarzeń

 
Grudzień 2018
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kategorie

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

Zmiany w sposobie sprzedaży ubezpieczeń programu Pigułka

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

Mając na uwadze wdrożenie przez PZU nowych rozwiązań obecnie tylko zawarcie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za pośrednictwem  GBU GLOBAL Sp z o.o  - przedstawiciela OIL oraz Agencji OIL daje 100% gwarancję jego zgodności z rekomendowanym przez Izbę programem  „Pigułka”.

Wynika to z faktu, iż agenci wyłączni PZU SA nie mają uprawnień do samodzielnego zawierania umów ubezpieczenia w Programie Pigułka co w konsekwencji powoduje, iż  aby zaoferować lekarzowi zakres ubezpieczenia taki sam jak w Programie PIGUŁKA, muszą wystąpić o wyrażenie zgody do PZU SA, co znacznie może wydłużyć okres zawarcia ubezpieczenia.  Należy również zwrócić uwagę, że agenci, z zastosowaniem analogicznych składek,  mogą zaproponować lekarzowi zawarcie umowy ubezpieczenia na bazie ogólnych warunków ubezpieczenia, które są mniej korzystne niż rozwiązania znajdujące się w Programie PIGUŁKA.

Przykładowo rekomendowany przez Izbę Program PIGUŁKA, gdzie ubezpieczycielem jest PZU, zawiera nawet rozszerzenia obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej takie jak:

- dodatkowa suma ubezpieczenia kosztów ochrony prawnej;

- automatyczne zrzeczenie się ubezpieczyciela prawa do regresu w przypadku szkód wyrządzonych wskutek rażącego niedbalstwa.

W związku z powyższym Okręgowa Izba Lekarska rekomenduje zawieranie umów ubezpieczenia za pośrednictwem GBU GLOBAL oraz agencji OIL lub otrzymanie od agenta pisemnego potwierdzenia (polisa - punkt "postanowienia dodatkowe")  że zawarta za jego pośrednictwem umowa ubezpieczenia zapewnia zastosowanie takich samych warunków jakie są zawarte w Programie Pigułka.

Jednocześnie przypominamy, iż w bieżącym roku istnieje również możliwość skorzystania z programu ubezpieczeniowego Ergo Hestia, który również posiada rekomendację Izby, i jest dystrybuowany jedynie za pośrednictwem GBU Global.  Więcej informacji o Programie PIGUŁKA jest  zamieszczonych w artykule w PANACEUM  Nr 1-2 2016 r.

Na Internetowej Platformie Ubezpieczeniowej GBU GLOBAL (www.pigulka-global.pl)  znajduje się porównanie ofert ubezpieczenia PZU i Ergo Hestii co do zakresu jak i wysokości składek. Platforma ta daje możliwość zawarcia w prosty i szybki sposób umowy ubezpieczenia on-line w Ergo Hestia lub  wypełnienia wniosku o ubezpieczenie w PZU, który zostanie przesłany automatycznie do tego Ubezpieczyciela.

Zawarcie umowy OC w PZU za pośrednictwem GBU Global daje również pewność uzyskania dodatkowej zniżki w ubezpieczeniach komunikacyjnych i majątkowych mienia prywatnego.

Jako autorzy Programu PIGUŁKA zachęcamy lekarzy zrzeszonych w OIL w Łodzi do kontaktu z GBU GLOBAL w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z ochroną ubezpieczeniową lub zawarciem ubezpieczeń wchodzących w jego skład .

Brokerzy, którzy odpowiedzą na każde Państwa pytanie dotyczące Programu Pigułka oraz pomogą zawrzeć ubezpieczenia związane z wykonywanym zawodem:

- Katarzyna Janus; t: 500 54 40 84

- Janina Janecka; t: 607 62 11 00

- Marcin Sobieski; t: 500 54 40 83

tekst opracowała :  Grupa Brokerów Ubezpieczeniowych GLOBAL Sp z o.o 90-261 Łódź, ul. Jaracza 19

Data dodania: 17 Maj 2017

Najnowsze wpisy

12 gru 2018

Stanowisko w sprawie wystawiania zaswiadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy

10 gru 2018

IV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Szachach Błyskawicznych i Szybkich

 

IV Mistrzostwa Polski Prawników w Szachach Błyskawicznych i Szybkich

Kazimierz Dolny '2019

 

        

10 gru 2018

Turniej odbędzie się 16 grudnia 2018 roku w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku

Nasze serwisy