Kalendarium wydarzeń

 
Czerwiec 2018
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kategorie

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

Zmiany w piotrkowskich szpitalach odbywają się w niedopuszczalnym trybie

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

Okręgowa Rada Lekarska w Łodzi wyraża stanowczy sprzeciw wobec trybu, w jakim wprowadzane są zmiany organizacyjne w Powiatowym Zaspole Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Trybunalskim oraz Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Kopernika w Piotrkowie Trubunalskim.

ORL zwraca uwagę na sytuację, w której w dyskusji nad kształtem i sensem wprowadzanych zmian, pomijani są zarówno lekarze zatrudnieni w placówkach, jak i organy samorządu lekarskiego. ORL uznaje takie praktyki za niedopuszczalne i stanowiące rażący przejaw arogancji podejmujących je organów administracji publicznej.

Zdaniem ORL decyzje o powaznych zmianach organizacyjnych w strukturach dwóch placówek medycznych niezwykle istotnych dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego podejmowane są zza biurek, bez znajomości powiązań merytorycznych pomiędzy oddziałami szpitalnymi w każdej z placówek, które traktuje się jak klocki pozwalające się dowolnie łączyć.

Pomija się całkowicie opinię środowiska lekarskiego, którego decyzje te bezpośrednio dotyczą i na które spadnie odpowiedzialność za ich skutki dla życia i zdrowia pacjentów. 

Zdaniem ORL w Łodzi tak nieprzemyślane decyzje odbiją się bardzo negatywnie na poziomie opieki nad pacjentami, mogą doprowadzić do zdarzeń wręcz tragicznych. Niweczą one dorobek zespołów lekarskich, stawiając pod znakiem zapytania możliwość kształcenia nowych kadr lekarskich w związku z utratą możliwości prowadzenia szkoleń. Zasadnicze wątpliwości budzi również to, co zwykle ma uzasadniać zmiany organizacyjne – interes ekonomiczny w ich wprowadzeniu. Ze szczątkowych informacji o planowanych zmianach nie wynika w żaden sposób, jaki wpływ na poprawę sytuacji tych placówek mogą one mieć. Wręcz przeciwnie wydają się one pozbawione sensu ekonomicznego.

Biorąc pod uwagę, że planowane zmiany w organizacji podmiotów leczniczych działających na terenie Piotrkowa Trybunalskiego stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów, a także budzą zasadnicze wątpliwości co do podstaw ekonomicznych, Okręgowa Rada Lekarska w Łodzi wzywa właściwe organy administracji publicznej do przeprowadzenia otwartej dyskusji na temat zasadności merytorycznej i ekonomicznej ichwprowadzenia.

dokumenty do pobrania: 
Data dodania: 22 Styczeń 2016

Najnowsze wpisy

19 cze 2018

Koło Młodych Lekarzy i Lekarzy Dentystów wraz z Komisją Kultury ORL

ZAPRASZAJĄ NA GRILL w Izbie Lekarskiej.

Grill odbędzie się w sobotę, 30 czerwca 2018 roku od godz. 16.00

Serwujemy pyszne jedzenie i świetną zabawę. Wśród atrakcji odbędzie się konkurs kulinarny.

Dla zwycięzcy będzie z nagroda ufundowana przez Firmę Renault Jaszpol.

Wśród atrakcji konkurs kulinarny, liczne konkursy sportowe, świetna muzyka, pyszne jedzenie, pokaz samochód i wiele innych.

7 cze 2018

Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi zaprasza wszystkich zainteresowanych lekarzy na szkolenie w zakresie transplantologii.

4 cze 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Otwartych Mistrzostwach Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi w biegu organizowanych w ramach IV Nocnego Półmaratonu Piotrkowskiego Wielu Kultur w dniu 22 czerwca 2018 r. Izba funduje nagrodę dla najlepszej lekarki i najlepszego lekarza. Zapisy na stronie http://www.polmaratonpiotrkowski.pl/

Nasze serwisy