Kalendarium wydarzeń

 
Kwiecień 2017
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kategorie

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

Wystawę Malarstwa autorstwa Joanny Blanki

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version
data wydarzenia: 
21 kwi 2017

Klub Lekarza  serdecznie  zaprasza  na  Wystawę  Malarstwa p.t. 1 m3 autorstwa JoannyBlanki  Garmulewicz.  Wernisaż  uświetni  występ  skrzypka  Wojtka  Garmulewicza.  Ekspozycję  można  oglądać  do  21  kwietnia.

 

Nowa wystawa Blanki Garmulewicz pokazuje istotne zmiany jakie zachodzą w jej malarstwie. Wcześniejsze obrazy przyzwyczaiły nas do szukania i odnajdywania zawartych w nich znaczeń i ukrytych kontekstów. Można je było czytać i rozumieć.

Nowe obrazy są raczej do oglądania i smakowania. Skłaniając się ku abstrakcji, nie narzucają tematu, często jedynie go sugerują. Pełne odniesień do widzialnego świata, skrywają go jednocześnie za wieloznacznością interpretacji. Niebo i ziemia pokazane w kosmicznym lub biologicznym kontekście, kolorowa materia ze świecącymi oczami, wmontowane elementy elektroniki, łąka, w której schowały się oświetlone okna. Nawiązania do pejzażu są oczywiste, ale czy na pewno? A może ten porządek ma swe źródło w geometrycznych strukturach? a może artystka dostrzegła go w odwróconym obrazie, który ukazał zaskakującą urodę rewersu, tego co nie oczywiste, tego co wymaga zastanowienia?

Obrazy oparte są na estetyce niuansu, pełne subtelnych modulacji, skłaniają do kontemplacji. Pięknie wysmakowane gamy przepływają między ciepłymi i chłodnymi biegunami bez kontrastowych wstrząsów, wspierane dyskretnie wprowadzaną fakturą lub jej zaskakującą iluzją.

Jesteśmy świadkami przygody artystycznej, na którą odważyła się Blanka Garmulewicz dając nam okazję na nowe spojrzenie na swoje malarstwo.

 

Ryszard Hunger

 

Data dodania: 6 Kwiecień 2017

Powiązane artykuły

Koło Młodych Lekarzy i Lekarzy Dentystów wraz z Komisją Kultury ORL ZAPRASZAJĄ NA GRILL w Izbie Lekarskiej. Grill odbędzie się w sobotę, 30 czerwca 2018 roku od godz. 16.00 Serwujemy pyszne jedzenie i świetną zabawę. Wśród atrakcji odbędzie się konkurs kulinarny.
Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi organizuje konferencję doskonalącą pt. „DZIEWIĄTE ŁÓDZKIE SPOTKANIA STOMATOLOGICZNE”.  
Delegatura SkierniewickaOkręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi informuje, iż w dniu 23.06.2018r. (sobota)odbędzie siętrzynasty doroczny spływ kajakowydla lekarzy i ich rodzin rzeką Pilicą
Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Otwartych Mistrzostwach Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi w biegu organizowanych w ramach IV Nocnego Półmaratonu Piotrkowskiego Wielu Kultur w dniu 22 czerwca 2018 r. Izba funduje nagrodę dla najlepszej lekarki i najlepszego lekarza.

Najnowsze wpisy

19 cze 2018

Koło Młodych Lekarzy i Lekarzy Dentystów wraz z Komisją Kultury ORL

ZAPRASZAJĄ NA GRILL w Izbie Lekarskiej.

Grill odbędzie się w sobotę, 30 czerwca 2018 roku od godz. 16.00

Serwujemy pyszne jedzenie i świetną zabawę. Wśród atrakcji odbędzie się konkurs kulinarny.

Dla zwycięzcy będzie z nagroda ufundowana przez Firmę Renault Jaszpol.

Wśród atrakcji konkurs kulinarny, liczne konkursy sportowe, świetna muzyka, pyszne jedzenie, pokaz samochód i wiele innych.

7 cze 2018

Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi zaprasza wszystkich zainteresowanych lekarzy na szkolenie w zakresie transplantologii.

4 cze 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Otwartych Mistrzostwach Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi w biegu organizowanych w ramach IV Nocnego Półmaratonu Piotrkowskiego Wielu Kultur w dniu 22 czerwca 2018 r. Izba funduje nagrodę dla najlepszej lekarki i najlepszego lekarza. Zapisy na stronie http://www.polmaratonpiotrkowski.pl/

Nasze serwisy