Kalendarium wydarzeń

 
Wrzesień 2018
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kategorie

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

Wspólny apel Prezydium NRL i ORL w Łodzi

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

7 lipca w siedzibie OIL w Łodzi odbyło się wspólne posiedzenie Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej oraz Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi. Jednym z najważniejszych tematów, jakie poruszono na spotkaniu był podpisany 26 czerwca, APEL organizacji pacjentów, Konferencji Prezesów Towarzystw Lekarskich i samorządów zawodów medycznych w sprawie poprawy finansowania ochrony zdrowia w Polsce. Apel trafił m.in. do Rządu i parlamentarzystów. ORL w Łodzi oraz NRL w Łodzi zwróciły się z apelem do okręgowych rad lekarskich z prośbą o rozpowszechnienie apelu w środowiskach lokalnych.

APEL organizacji pacjentów, Konferencji Prezesów Towarzystw Lekarskich i samorządów zawodów medycznych
w sprawie poprawy finansowania ochrony zdrowia w Polsce został podpisany
dnia 26 czerwca 2017 r. Pod apelem podpisało się ponad 100 sygnatariuszy m.in organizacji pacjenckich i towarzystw naukowych.

W apelu czytamy: "W trosce o zabezpieczenie prawa pacjentów do korzystania z wysokiej jakości opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych, a także zważając na interes społeczeństwa w zapewnieniu sprawnego funkcjonowania opieki zdrowotnej w nadchodzących latach, sygnatariusze niniejszego apelu reprezentujący środowisko pacjentów oraz osób wykonujących zawody medyczne zwracają się do Rządu, polityków i wszystkich osób odpowiedzialnych za ochronę zdrowia i kształtowanie polityki zdrowotnej o pilne zwiększenie nakładów publicznych na ochronę zdrowia do ponad 6% PKB oraz dokonanie koniecznych zmian służących poprawie działania systemu opieki zdrowotnej w Polsce."

Apel organizacji pacjentów, towarzystw lekarskich i medycznych samorządów zawodowych trafił drogą listowną do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Prezesa Rady Ministrów, do Marszałków Sejmu i Senatu, Ministra Zdrowia oraz wszystkich posłów i senatorów.

Podczas współnego posiedzenia Prezdium NRL oraz Prezydium ORL w Łodzi podjęto także apel do okręgowych rad lekarskich z prośbą o rozpowszechnienie apelu organizacji pacjenckich, towarsystw naukowych i samorządów zawodów medycznych w środowiskach lokalnych.

 

dokumenty do pobrania: 
Data dodania: 17 Lipiec 2017

Najnowsze wpisy

14 wrz 2018

Wieczór z Romualdem Bladowskim "Świat w muzyce i kolorach" - 23 września 2018 roku (niedziela) godzina 17.00, Klub Lekarza, ul. Czerwona 3

14 wrz 2018

Osoby, które nie otrzymały drogą mailową zaproszenia na uroczystość wręczenia praw wykonywania zawodu w dniu 18.09.2018 r. proszone są o kontakt z Panią Barbarą Szafrańską pod numerem 42 683 17 15 lub mailowo basia.s@oil.lodz.pl

31 sie 2018

Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi popiera dążenie konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie neurologii dla województwa łódzkiego dr n. med. Bożeny Adamkiewicz do włączenia do tego programu Regionalnego Centrum Profilaktyki i Leczenia Udarów Mózgu (RCPiLUM) w WWCOiT im. M. Kopernika w Łodzi.

Nasze serwisy