Kalendarium wydarzeń

 
Marzec 2018
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kategorie

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

Wspólny apel Prezydium NRL i ORL w Łodzi

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

7 lipca w siedzibie OIL w Łodzi odbyło się wspólne posiedzenie Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej oraz Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi. Jednym z najważniejszych tematów, jakie poruszono na spotkaniu był podpisany 26 czerwca, APEL organizacji pacjentów, Konferencji Prezesów Towarzystw Lekarskich i samorządów zawodów medycznych w sprawie poprawy finansowania ochrony zdrowia w Polsce. Apel trafił m.in. do Rządu i parlamentarzystów. ORL w Łodzi oraz NRL w Łodzi zwróciły się z apelem do okręgowych rad lekarskich z prośbą o rozpowszechnienie apelu w środowiskach lokalnych.

APEL organizacji pacjentów, Konferencji Prezesów Towarzystw Lekarskich i samorządów zawodów medycznych
w sprawie poprawy finansowania ochrony zdrowia w Polsce został podpisany
dnia 26 czerwca 2017 r. Pod apelem podpisało się ponad 100 sygnatariuszy m.in organizacji pacjenckich i towarzystw naukowych.

W apelu czytamy: "W trosce o zabezpieczenie prawa pacjentów do korzystania z wysokiej jakości opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych, a także zważając na interes społeczeństwa w zapewnieniu sprawnego funkcjonowania opieki zdrowotnej w nadchodzących latach, sygnatariusze niniejszego apelu reprezentujący środowisko pacjentów oraz osób wykonujących zawody medyczne zwracają się do Rządu, polityków i wszystkich osób odpowiedzialnych za ochronę zdrowia i kształtowanie polityki zdrowotnej o pilne zwiększenie nakładów publicznych na ochronę zdrowia do ponad 6% PKB oraz dokonanie koniecznych zmian służących poprawie działania systemu opieki zdrowotnej w Polsce."

Apel organizacji pacjentów, towarzystw lekarskich i medycznych samorządów zawodowych trafił drogą listowną do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Prezesa Rady Ministrów, do Marszałków Sejmu i Senatu, Ministra Zdrowia oraz wszystkich posłów i senatorów.

Podczas współnego posiedzenia Prezdium NRL oraz Prezydium ORL w Łodzi podjęto także apel do okręgowych rad lekarskich z prośbą o rozpowszechnienie apelu organizacji pacjenckich, towarsystw naukowych i samorządów zawodów medycznych w środowiskach lokalnych.

 

dokumenty do pobrania: 
Data dodania: 17 Lipiec 2017

Najnowsze wpisy

23 mar 2018

Spotkanie wyborcze Koła Młodych Lekarzy i Lekarzy Dentystów przy ORL w Łodzi

22 mar 2018

Ośrodek Kształcenia Medycznego OIL  w Łodzi  z Kołem Młodych Lekarzy i Lekarzy Dentystów zaprasza lekarzy i lekarzy dentystów – członków Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi - na szkolenie :

Temat: Jak rozmawiać z pacjentem?”
(warsztaty z aktorami Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi)

Termin: 14.04.2018 (sobota): 
    od godz. 9,00-11.30 część teoretyczna (bezpłatna)
    od godz. 12,00-16,00 część warsztatowa ( opłata 20 zł)
Miejsce: Klub Lekarza w Łodzi, ul. Czerwona 3

19 mar 2018

OBWIESZCZENIA OKRĘGOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
O WYNIKACH
WYBORÓW PRZEPROWADZONYCH NA XXXVI
SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZYM OKRĘGOWYM ZJEŹDZIE LEKARZY
W DNIU 17 MARCA 2018r.

Nasze serwisy