Kalendarium wydarzeń

 
Grudzień 2018
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kategorie

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

Uroczyste wręczenie PWZ

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

Młodzi lekarze z licencją na wolność zawodową

- Dziś razem z prawem wykonywania zawodu otrzymujecie wolność zawodową, o której tak długo marzyliście. Oprócz praw, zyskujecie też obowiązki. Wierzę, że będziecie postępować zawsze w zgodzie z własnym sumieniem i wybierać to, co będzie najlepsze dla pacjenta – te słowa skierował do młodych lekarzy dr Grzegorz Mazur, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi, podczas uroczystości wręczenia praw wykonywania zawodu.

12 listopada w siedzibie OIL w Łodzi przy ul. Czerwonej 3 zgromadziło się ponad 200 lekarzy, którzy po studiach ukończyli roczny staż, a także zdali Lekarski Egzamin Końcowy. Przedstawiciele władz samorządu lekarskiego wręczyli im prawa wykonywania zawodu lekarza. Prawo wykonywania zawodu daje im możliwość samodzielnej pracy. Większość z nich ma już konkretne plany zawodowe.

- Dziś dostaliście licencję na samodzielną pracę. Do niej dołączony jest kodeks etyki lekarskiej, który powinien stać się drogowskazem w codziennej pracy – mówi dr Mazur.

Prawa wykonywania zawodu odebrało ponad 200 młodych medyków. Władze OIL szczególnie uhonorowały Jana Kaczmarka, który najlepiej z grupy zdał Lekarski Egzamin Końcowy, uzyskując szóstą pozycję w kraju.

- W dniu nadania praw wykonywania zawodu na waszych twarzach jest tyle optymizmu. Mam nadzieję, że udzieli się on także pacjentom – dodał dr Mazur.

Władze OIL, zachęcały też młodych lekarzy do uczestnictwa w wydarzeniach: sportowych i kulturalnych, organizowanych przez samorząd lekarski.

– Chciałbym, żebyście odnosili same sukcesy w pracy zawodowej, ale przy tym nie zapominali o sobie i mieli czas na realizowanie swoich pasji – powiedział dr Grzegorz Krzyżanowski, wiceprezes OIL w Łodzi i założyciel grupy Doktor Riders, która skupia lekarzy motocyklistów z całej Polski. Dr Krzyżanowski zaprosił tym samych młodych lekarzy do wspólnego przemierzania Polski i Europy na dwóch kółkach.

Z kolei dr Paweł Czekalski, sekretarz OIL w Łodzi, zaapelował do młodych medyków o aktywność w samorządzie lekarskim. – Dzięki wam możemy zmieniać rzeczywistość. Nie bójcie się mówić o tym, co chcielibyście zmienić – powiedział dr Czekalski i dodał, że w tej grupie widzi już przyszłe władze OIL, które będą chciały pracować na rzecz całej grupy zawodowej.

 

Joanna Barczykowska

 

Rzecznik prasowy OIL w Łodzi

Data dodania: 17 Listopad 2015

Najnowsze wpisy

12 gru 2018

Stanowisko w sprawie wystawiania zaswiadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy

10 gru 2018

IV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Szachach Błyskawicznych i Szybkich

 

IV Mistrzostwa Polski Prawników w Szachach Błyskawicznych i Szybkich

Kazimierz Dolny '2019

 

        

10 gru 2018

Turniej odbędzie się 16 grudnia 2018 roku w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku

Nasze serwisy