Kalendarium wydarzeń

 
Maj 2016
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kategorie

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

Szachowe Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version
data wydarzenia: 
18 cze 2016

SSN! Szachy są najważniejsze!

Wpierw kilka słów o typie refleksji historycznej. Dylemat. Czy to już jubileusz 20-lecia czy jeszcze nie? My szachiści spotykamy się bowiem oficjalnie po raz 20-ty. Choć już przed cyfrą „1” lekarze (lekarze stomatolodzy) organizowali turnieje szachowe, ale pompatyczną nazwę „Mistrzostwa OIL Okręgu Łódzkiego” przyjęto dopiero 20 lat temu. A przecież to wyrosło nowe pokolenie szachistów. Z czasem doszła dodatkowo coroczna impreza szachowa o Puchar Prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi. Organizatorzy przyjęli zasadę następującą: turnieje o mistrzostwo okręgu z reguły (są wyjątki) odbywają się w innym miejscu, a o puchar Prezesa zawsze w Łodzi w siedzibie OIL w pałacyku przy ul. Czerwonej 3. Ma to na celu ożywienie życia szachowego wśród lekarzy w terenie, ich integrację, pogłębienie wiedzy szachowej, poznawanie środowiska itp. W bieżącym roku wybór rozgrywek padł na Pabianice. Nastąpiła niespodzianka! Do tej pory nie było żadnych kłopotów z uzyskaniem sali do gry. Natomiast w Pabianicach usilne poszukiwania miejsca spotkania spełzły na niczym. Albo nie było wolnych sal, albo były nieodpowiednie, albo ceny wynajmu były kolosalnie wysokie. Wytłumaczeniem tej niezwykłej sytuacji były liczne święta majowe, komunie, śluby (wesela), stypy, uroczystości rocznicowe itp. W wielu miejscach odmowę najmu tłumaczono akcją „Rodzina 500+”. Na konto przyszłych wypłat. Przez to zawalił się terminarz rozgrywek, z reguły odbywających się w ostatnią sobotę maja.

W trudnej sytuacji pomocną dłoń podała organizatorom OIL w Łodzi, udostępniając mimo naruszenia swoich terminarzy salę przy ul. Czerwonej. Dziękujemy! Planowany turniej odbędzie się w dniu 18 czerwca 2016 roku. Początek o godz. 10.00. Wskazane nieco wcześniejsze przybycie. W planach oprócz gwarantowanych emocji, poczęstunek, dyskusje towarzyskie, gloria dla zwycięzców, uściski rak z notablami (czasem nawet całusy), nagrody, fachowe sędziowanie, jak i zawsze atmosfera przyjaźni. Jakie nagrody, to tajemnica. W drodze wyjątku rąbek tajemnicy uchylamy dla kobiet szachistek lekarek. Będą efektowne broszki! Pomysł super. Wiadomości o spotkaniu proszę szukać w Internecie, albowiem nie będzie ich w prasie medycznej. Proponuję też przesyłanie zawiadomienia o turnieju pocztą pantoflową. W razie niedomówień służę dodatkowymi informacjami przez telefon.

Mój numer telefonu (nieinwigilowany) to 603 338 823.

 

Organizator: Jerzy Rzeńca

Data dodania: 17 Maj 2016

Powiązane artykuły

13 października 2018 o godzinie 14:45 (sobota)  (początek gry godzina 15:00) w CH “Sukcesja” w Łodzi, al. Politechniki 1,  poziom 4, kręgielnia “Król Kul”
Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi organizuje konferencję doskonalącą pt. „DZIEWIĄTE ŁÓDZKIE SPOTKANIA STOMATOLOGICZNE”.  
Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi oraz Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej Fundacji Politechniki Łódzkiej zapraszają na bezpłatną konferencję pt.: "Powstrzymaj raka"
UWAGA ZMIANA TERMINU: Impreza odbędzie się 5 października 2018 o godzinie 19:00

Najnowsze wpisy

14 wrz 2018

Wieczór z Romualdem Bladowskim "Świat w muzyce i kolorach" - 23 września 2018 roku (niedziela) godzina 17.00, Klub Lekarza, ul. Czerwona 3

14 wrz 2018

Osoby, które nie otrzymały drogą mailową zaproszenia na uroczystość wręczenia praw wykonywania zawodu w dniu 18.09.2018 r. proszone są o kontakt z Panią Barbarą Szafrańską pod numerem 42 683 17 15 lub mailowo basia.s@oil.lodz.pl

31 sie 2018

Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi popiera dążenie konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie neurologii dla województwa łódzkiego dr n. med. Bożeny Adamkiewicz do włączenia do tego programu Regionalnego Centrum Profilaktyki i Leczenia Udarów Mózgu (RCPiLUM) w WWCOiT im. M. Kopernika w Łodzi.

Nasze serwisy