Kalendarium wydarzeń

 
Maj 2016
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kategorie

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

Szachowe Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version
data wydarzenia: 
18 cze 2016

SSN! Szachy są najważniejsze!

Wpierw kilka słów o typie refleksji historycznej. Dylemat. Czy to już jubileusz 20-lecia czy jeszcze nie? My szachiści spotykamy się bowiem oficjalnie po raz 20-ty. Choć już przed cyfrą „1” lekarze (lekarze stomatolodzy) organizowali turnieje szachowe, ale pompatyczną nazwę „Mistrzostwa OIL Okręgu Łódzkiego” przyjęto dopiero 20 lat temu. A przecież to wyrosło nowe pokolenie szachistów. Z czasem doszła dodatkowo coroczna impreza szachowa o Puchar Prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi. Organizatorzy przyjęli zasadę następującą: turnieje o mistrzostwo okręgu z reguły (są wyjątki) odbywają się w innym miejscu, a o puchar Prezesa zawsze w Łodzi w siedzibie OIL w pałacyku przy ul. Czerwonej 3. Ma to na celu ożywienie życia szachowego wśród lekarzy w terenie, ich integrację, pogłębienie wiedzy szachowej, poznawanie środowiska itp. W bieżącym roku wybór rozgrywek padł na Pabianice. Nastąpiła niespodzianka! Do tej pory nie było żadnych kłopotów z uzyskaniem sali do gry. Natomiast w Pabianicach usilne poszukiwania miejsca spotkania spełzły na niczym. Albo nie było wolnych sal, albo były nieodpowiednie, albo ceny wynajmu były kolosalnie wysokie. Wytłumaczeniem tej niezwykłej sytuacji były liczne święta majowe, komunie, śluby (wesela), stypy, uroczystości rocznicowe itp. W wielu miejscach odmowę najmu tłumaczono akcją „Rodzina 500+”. Na konto przyszłych wypłat. Przez to zawalił się terminarz rozgrywek, z reguły odbywających się w ostatnią sobotę maja.

W trudnej sytuacji pomocną dłoń podała organizatorom OIL w Łodzi, udostępniając mimo naruszenia swoich terminarzy salę przy ul. Czerwonej. Dziękujemy! Planowany turniej odbędzie się w dniu 18 czerwca 2016 roku. Początek o godz. 10.00. Wskazane nieco wcześniejsze przybycie. W planach oprócz gwarantowanych emocji, poczęstunek, dyskusje towarzyskie, gloria dla zwycięzców, uściski rak z notablami (czasem nawet całusy), nagrody, fachowe sędziowanie, jak i zawsze atmosfera przyjaźni. Jakie nagrody, to tajemnica. W drodze wyjątku rąbek tajemnicy uchylamy dla kobiet szachistek lekarek. Będą efektowne broszki! Pomysł super. Wiadomości o spotkaniu proszę szukać w Internecie, albowiem nie będzie ich w prasie medycznej. Proponuję też przesyłanie zawiadomienia o turnieju pocztą pantoflową. W razie niedomówień służę dodatkowymi informacjami przez telefon.

Mój numer telefonu (nieinwigilowany) to 603 338 823.

 

Organizator: Jerzy Rzeńca

Data dodania: 17 Maj 2016

Powiązane artykuły

Klub Żeglarski SZKWAŁ przy OIL w Łodzi zaprasza miłośników żeglarstwa na doroczny rajd żeglarski po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Rajd odbędzie się w dniach 18-20 maja 2018.
    W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Medigames, tym razem na Malcie w dniach 16-23.06.2018 r. Rejestracja oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie www.medigames.com  
Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie zaprasza na XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Izb Lekarskich w żeglarstwie w klasie OMEGA Morzyczyn, jezioro Miedwie 15-17.06.2018r.
25-27 maja 2018r. (sobota, niedziela) – Zatoka Pucka

Najnowsze wpisy

23 mar 2018

Spotkanie wyborcze Koła Młodych Lekarzy i Lekarzy Dentystów przy ORL w Łodzi

22 mar 2018

Ośrodek Kształcenia Medycznego OIL  w Łodzi  z Kołem Młodych Lekarzy i Lekarzy Dentystów zaprasza lekarzy i lekarzy dentystów – członków Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi - na szkolenie :

Temat: Jak rozmawiać z pacjentem?”
(warsztaty z aktorami Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi)

Termin: 14.04.2018 (sobota): 
    od godz. 9,00-11.30 część teoretyczna (bezpłatna)
    od godz. 12,00-16,00 część warsztatowa ( opłata 20 zł)
Miejsce: Klub Lekarza w Łodzi, ul. Czerwona 3

19 mar 2018

OBWIESZCZENIA OKRĘGOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
O WYNIKACH
WYBORÓW PRZEPROWADZONYCH NA XXXVI
SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZYM OKRĘGOWYM ZJEŹDZIE LEKARZY
W DNIU 17 MARCA 2018r.

Nasze serwisy