Kalendarium wydarzeń

 
Czerwiec 2018
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kategorie

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

stanowisko ws nowych obowiązków OIL w zakresie dokumentacji med.

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

Stanowisko Nr 3/VII/2015

Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi

z dnia 8 września 2015 roku

 

 

w sprawie nowych obowiązków izb lekarskich w zakresie dokumentacji medycznej

 

 

Okręgowa Rada Lekarska w Łodzi wyraża stanowczy sprzeciw wobec proponowanych regulacji prawnych, prowadzących do nowych obciążeń samorządów zawodowych w zakresie dokumentacji medycznej. Projektowane zmiany, dotyczące ustaw o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz o działalności leczniczej, nakładają na okręgowe izby lekarskie całkowitą odpowiedzialność za przechowywanie i udostępnianie dokumentacji medycznej w przypadku śmierci lekarza bądź innych przyczyn, skutkujących wykreśleniem z rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Obarczenie samorządów zawodowych kosztownymi zadaniami, bez przyznania im środków finansowych na ich realizację, nie można w obecnych warunkach uzasadniać jedynie koniecznością sprawowania przez samorządy pieczy nad należytym wykonywaniem zawodu. Powyższe zadania będą niemożliwe do wykonania z uwagi na brak w projektowanych przepisach określenia stosownych procedur i terminów ich wykonania oraz wskazania osób zobowiązanych do przekazania dokumentacji organom samorządu zawodowego po śmierci lekarza. Na realizację nowych zadań nie pozwali także ogrom przedsięwzięć organizacyjnych i logistycznych, które są niezbędne do wprowadzenia w życie projektowanych przepisów od 1 stycznia 2016 roku.

 

Okręgowa Rada Lekarska w Łodzi stoi na stanowisku, że proponowane zmiany legislacyjne nie poprawią sytuacji pacjentów i ich rodzin, a będą przede wszystkim sposobem przeniesienia odpowiedzialności na podmioty inne niż organy władzy publicznej. 

Data dodania: 11 Wrzesień 2015

Najnowsze wpisy

19 cze 2018

Koło Młodych Lekarzy i Lekarzy Dentystów wraz z Komisją Kultury ORL

ZAPRASZAJĄ NA GRILL w Izbie Lekarskiej.

Grill odbędzie się w sobotę, 30 czerwca 2018 roku od godz. 16.00

Serwujemy pyszne jedzenie i świetną zabawę. Wśród atrakcji odbędzie się konkurs kulinarny.

Dla zwycięzcy będzie z nagroda ufundowana przez Firmę Renault Jaszpol.

Wśród atrakcji konkurs kulinarny, liczne konkursy sportowe, świetna muzyka, pyszne jedzenie, pokaz samochód i wiele innych.

7 cze 2018

Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi zaprasza wszystkich zainteresowanych lekarzy na szkolenie w zakresie transplantologii.

4 cze 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Otwartych Mistrzostwach Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi w biegu organizowanych w ramach IV Nocnego Półmaratonu Piotrkowskiego Wielu Kultur w dniu 22 czerwca 2018 r. Izba funduje nagrodę dla najlepszej lekarki i najlepszego lekarza. Zapisy na stronie http://www.polmaratonpiotrkowski.pl/

Nasze serwisy