Kalendarium wydarzeń

 
Maj 2019
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
27
28
29
30
31

Kategorie

Spotkanie z majową gawędą i piosenką

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version
data wydarzenia: 
17 Maj 2019

Klub Lekarza zaprasza do wspólnego śpiewania na "Spotkaniu z majową gawędą i piosenką". Wystąpią Krzysztof Jakubiec (mistrz gawędy) i Zbigniew Piasecki (akordeon), tworzący doskonały duet artystyczno - muzyczny, który dał się już wcześniej poznać członkom Klubu Lekarza Seniora łódzkiej OIL. Obaj panowie, związani od lat z ruchem harcerskim, specjalizują się w organizacji imprez słowno-muzycznych o charakterze patriotycznym, skierowanych zarówno do młodszego, jak i starszego pokolenia.

Zapraszamy!

Krzysztof Jakubiec - Laureat tytułu Mistrz Mowy Vox Populi (2009), harcmistrz, pedagog i gawędziarz. Popularyzator wiedzy o historii harcerstwa, Szarych Szeregach i ich bohaterach, wiceprezes Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Szarych Szeregów, twórca konkursu „Arsenał Pamięci”. Założył i przez prawie 20 lat był drużynowym 44 Łódzkiej Drużyny Harcerskiej „Człapy” im. hm. Janka Bytnara Rudego. Był przyjacielem i opiekunem „Matuli Polskich Harcerzy”, Matki Janka Bytnara – Zdzisławy Bytnarowej. W ostatnich latach jej życia odwiedzał ją ze swymi uczniami. Po przejściu na emeryturę dalej pracuje w XXIX LO w charakterze wolontariatu – pomaga w organizacji uroczystości okolicznościowych. W 2013 roku otrzymał z rąk pani Wojewody Jolanty Chełmińskiej zaszczytną nagrodę honorową ŚWIADEK HISTORII przyznaną przez Instytut Pamięci Narodowej.

Zbigniew Piasecki - muzyk, kompozytor, pedagog od kilkunastu lat związany z Międzynarodowym Harcerskim Festiwalem Kultury młodzieży Szkolnej. W ciągu swojej wieloletniej twórczej aktywności Zbigniew Piasecki między innymi: współpracował z chórem łódzkiego Stowarzyszenia Śpiewaczego „Echo”, dyrygował żeńskim chórem „Esperanto”, komponował muzykę do happeningów łódzkiego poety Bogumiła Popowa, wyreżyserował koncertów m.in. „O uśmiech dziecka” w Teatrze Wielkim w Łodzi organizowanych przez KCH ZHP Łódź, stworzył muzykę do widowiska „Trzymajmy się , nie dajmy się leniowi” do tekstów łódzkiego reżysera filmowego Jerzego Wojciecha Fiwka, komponował, aranżował i nagrywał piosenki dla zespołu „Pędziwiatry”. Zbigniew Piasecki jest doświadczonym pedagogiem artystycznym – w swojej karierze wielokrotne prowadził warsztaty muzyczne oraz był jurorem na ogólnopolskich festiwalach w Kielcach, Siedlcach, Koniecpolu, Woźnikach Śląskich, Tarnobrzegu i innych.
Pierwszym telewizyjnym nagraniem Zbigniewa Piaseckiego była piosenka p.t. „Piosenka rajdowa” w wykonaniu Michała Bajora oraz orkiestry Benona Hardego (1974 r.), następnie wydana na płycie „Bieszczady jak co roku”-zespołu Wołosatki razem z harcerskim szlagierem Zbigniewa Piaseckiego p .t. „Harcerzem być”. W latach 1986-1999 kierownik muzyczny Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, Młodzieżowej i Harcerskiej w Siedlcach.

Data dodania: 8 Maj 2019

Powiązane artykuły

Zapraszamy do uczestnictwa w IX Ogólnopolskim KONKURSIE LITERACKIM pod hasłem - Pisać każdy może - termin nadsyłania utworów upływa 30 kwietnia 2019 roku
Zapraszamy do udziału w XVII OGÓLNOPOLSKIEJ WYSTAWIE MALARSTWA LEKARZY - termin dostarczania prac upływa 13 maja br.
24 maja 2019 roku (piątek), godzina 18.00, Klub Lekarza, ul. Czerwona 3
Klub Żeglarski SZKWAŁ przy okręgowej izbie lekarskiej w Łodzi zaprasza na XX Jubileuszowe Regaty o Puchar Prezesa OIL.

Najnowsze wpisy

17 Maj 2019

Komisja Sportu, Kultury i Turystyki DRL zaprasza wszystkich sympatyków sportu do wzięcia aktywnego udziału w Mistrzostwach Polski Lekarzy w Biegu Alpejskim, które odbędą się 11 sierpnia 2019 r. (niedziela) w Ludwikowicach Kłodzkich, w ramach 10. Biegu na Wielką Sowę.

*Bieg rozegrany zostanie w stylu alpejskim (pod górę). Dystans – 9,6 km. Suma przewyższeń – 600 m.

Zapisy:

17 Maj 2019

Szanowni Państwo,

z ogromną przyjemnością zapraszamy na kurs ETC organi

17 Maj 2019

Ośrodek Kształcenia Medycznego OIL w Łodzi we współpracy z Krajowym Centrum Ochrony Radiologicznej w Ochronie Zdrowia organizuje dla lekarzy dentystów - członków OIL w Łodzi - kurs pt.: „OCHRONA RADIOLOGICZNA PACJENTA”

Nasze serwisy