Kalendarium wydarzeń

 
Maj 2019
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

Kategorie

  • Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi zaprasza lekarzy i lekarzy dentystów na pyszne obiady. Codziennie nowe menu w przystępnych cenach. Członkowie OIL w Łodzi mogą skorzystać także z dofinansowania. Zamów obiad przez specjalny formularz

  • Rząd nie realizuje postulatów z "Porozumień Szumowskiego", dlatego 1 czerwca tysiące lekarzy z całej Polski wyszło na ulicę i wzięło udział w manifestacji w Warszawie, żeby pokazać determinację w walce o wzrost finansowania w ochronie zdrowia.

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

Spotkanie z majową gawędą i piosenką

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version
data wydarzenia: 
17 Maj 2019

Klub Lekarza zaprasza do wspólnego śpiewania na "Spotkaniu z majową gawędą i piosenką". Wystąpią Krzysztof Jakubiec (mistrz gawędy) i Zbigniew Piasecki (akordeon), tworzący doskonały duet artystyczno - muzyczny, który dał się już wcześniej poznać członkom Klubu Lekarza Seniora łódzkiej OIL. Obaj panowie, związani od lat z ruchem harcerskim, specjalizują się w organizacji imprez słowno-muzycznych o charakterze patriotycznym, skierowanych zarówno do młodszego, jak i starszego pokolenia.

Zapraszamy!

Krzysztof Jakubiec - Laureat tytułu Mistrz Mowy Vox Populi (2009), harcmistrz, pedagog i gawędziarz. Popularyzator wiedzy o historii harcerstwa, Szarych Szeregach i ich bohaterach, wiceprezes Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Szarych Szeregów, twórca konkursu „Arsenał Pamięci”. Założył i przez prawie 20 lat był drużynowym 44 Łódzkiej Drużyny Harcerskiej „Człapy” im. hm. Janka Bytnara Rudego. Był przyjacielem i opiekunem „Matuli Polskich Harcerzy”, Matki Janka Bytnara – Zdzisławy Bytnarowej. W ostatnich latach jej życia odwiedzał ją ze swymi uczniami. Po przejściu na emeryturę dalej pracuje w XXIX LO w charakterze wolontariatu – pomaga w organizacji uroczystości okolicznościowych. W 2013 roku otrzymał z rąk pani Wojewody Jolanty Chełmińskiej zaszczytną nagrodę honorową ŚWIADEK HISTORII przyznaną przez Instytut Pamięci Narodowej.

Zbigniew Piasecki - muzyk, kompozytor, pedagog od kilkunastu lat związany z Międzynarodowym Harcerskim Festiwalem Kultury młodzieży Szkolnej. W ciągu swojej wieloletniej twórczej aktywności Zbigniew Piasecki między innymi: współpracował z chórem łódzkiego Stowarzyszenia Śpiewaczego „Echo”, dyrygował żeńskim chórem „Esperanto”, komponował muzykę do happeningów łódzkiego poety Bogumiła Popowa, wyreżyserował koncertów m.in. „O uśmiech dziecka” w Teatrze Wielkim w Łodzi organizowanych przez KCH ZHP Łódź, stworzył muzykę do widowiska „Trzymajmy się , nie dajmy się leniowi” do tekstów łódzkiego reżysera filmowego Jerzego Wojciecha Fiwka, komponował, aranżował i nagrywał piosenki dla zespołu „Pędziwiatry”. Zbigniew Piasecki jest doświadczonym pedagogiem artystycznym – w swojej karierze wielokrotne prowadził warsztaty muzyczne oraz był jurorem na ogólnopolskich festiwalach w Kielcach, Siedlcach, Koniecpolu, Woźnikach Śląskich, Tarnobrzegu i innych.
Pierwszym telewizyjnym nagraniem Zbigniewa Piaseckiego była piosenka p.t. „Piosenka rajdowa” w wykonaniu Michała Bajora oraz orkiestry Benona Hardego (1974 r.), następnie wydana na płycie „Bieszczady jak co roku”-zespołu Wołosatki razem z harcerskim szlagierem Zbigniewa Piaseckiego p .t. „Harcerzem być”. W latach 1986-1999 kierownik muzyczny Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, Młodzieżowej i Harcerskiej w Siedlcach.

Data dodania: 8 Maj 2019

Powiązane artykuły

Zaproszamy do udziału w kolejnych, XXIX Żeglarskich Mistrzostwach Polski Lekarzy, które odbędą się w dniach 6-8 września 2019r. w Ośrodku Wrota Mazur k. Pisza – jezioro Roś.
Delegatura Piotrkowska Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi zaprasza do udziału w XIII Turnieju Tenisa Ziemnego Family Cup Zawody organizowane są z myślą o lekarskich rodzinach tenisowych. Turniej odbędzie się 8 września br. (niedziela) w godz. 10.00 – 14.00, 
 Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi organizuje  konferencję doskonalącą pt.
Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi  zapraszają na kolejną edycję Kursu przygotowującego do Lekarskiego Egzaminu Końcowego

Najnowsze wpisy

15 lip 2019

Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi 

zapraszają na kolejną edycję

Kursu przygotowującego do Lekarskiego Egzaminu Końcowego

 

Najbliższa edycja kursu odbędzie się w dniach:

02-06.09.2019 

Liczba miejsc ograniczona.

 

9 lip 2019

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

w związku z zakończeniem części pierwszej projektu unijnego przez Naczelną Izbę Lekarską i Partnerów: Medycynę Praktyczną, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej, w ramach której powstał zestaw wytycznych dla lekarzy pracujących w Podstawowej Opiece Zdrowotnej, zapraszam do zapoznania się z ostatnim, piątym dokumentem wytycznych.

5 lip 2019

W IMIENIU MINISTRA ZDROWIA

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w bezpłatnych szkoleniach e-learningowych w zakresie zasad zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej.

Szkolenia dedykowane są dla szeroko rozumienaej grupy specjalistów z obszaru ochrony zdrowia.

 

Na dzień dzisiejszy znajdą Państwo na platformie szkolenia kierowane do: 

•Lekarzy POZ,

•Pielęgniarek i położynch,

•Kadry zarządzającej.

 

W najbliższym czasie na platformie uruchomione zostaną kolejne szkolenia dedykowane dla: 

Nasze serwisy