Kalendarium wydarzeń

 
Grudzień 2018
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kategorie

Przekaż 1 % podatku na Fundację Lekarze Lekarzom

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

Uprzejmie informujemy, że Fundacja Lekarze Lekarzom znajduje się w wykazie organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2015.

Procedura przekazania 1 proc. podatku jest wyjątkowo prosta. Wystarczy, że w składanym zeznaniu rocznym wskażemy organizację pożytku publicznego, którą chcemy wesprzeć:

  • w zeznaniu podatkowym nie trzeba wpisywać nazwy organizacji, której chcemy oddać swój 1%, należy tylko wpisać w konkretnej rubryce numer KRS oraz kwotę, jaką przekazujemy Fundacji;
  • korzystając z elektronicznych programów PIT, po wpisaniu KRS system sam narzuca nazwę i kwotę 1 proc.

Nr KRS Fundacji Lekarze Lekarzom: 0000409693.

Statutowa działalność Fundacji obejmuje następujące cele:

  1. Wspomaganie inicjatyw zapewniających obywatelom, w szczególności najuboższym dostęp do opieki zdrowotnej.
  2. Działalność w zakresie pomocy społecznej, materialnej i finansowej w celu poprawy warunków życia lekarzy oraz owdowiałych małżonków lekarzy, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, także z powodów klęsk żywiołowych i innych nadzwyczajnych zdarzeń.
  3. Działalność w zakresie pomocy materialnej i edukacyjnej dzieciom zmarłych lekarzy.
  4. Działalność w zakresie pomocy dzieciom lekarzy szczególnie uzdolnionym, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.
  5. Działalność w zakresie pomocy materialnej oraz wspierania różnorodnych form opieki społecznej dla lekarzy emerytów, rencistów i innych nie wykonujących zawodu, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
Data dodania: 5 Marzec 2016

Najnowsze wpisy

18 gru 2018

Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi, wspólnie z Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie prowadzą kampanię społeczną #Wspólneświęta. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na problem pozostawiania starszych osób na szpitalnych oddziałach w święta Bożego Narodzenia. Każdego roku w szpitalach na Wigilię pozostają seniorzy, którzy ze względu na stan zdrowia mogliby zostać wypisani do domu. Tylko nie ma kto się nimi zająć.

16 gru 2018

Nadchodzi magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia oraz nadchodzący Nowy 2019 rok składamy wszystkim lekarzom i lekarzom dentystom oraz ich rodzinom serdeczne życzenia zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń, zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów.
dr n.med. Paweł Czekalski
prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi
oraz
Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi

12 gru 2018

Stanowisko w sprawie wystawiania zaswiadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy

Nasze serwisy