Kalendarium wydarzeń

 
Luty 2019
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Kategorie

  • Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi zaprasza lekarzy i lekarzy dentystów na pyszne obiady. Codziennie nowe menu w przystępnych cenach. Członkowie OIL w Łodzi mogą skorzystać także z dofinansowania. Zamów obiad przez specjalny formularz

  • Rząd nie realizuje postulatów z "Porozumień Szumowskiego", dlatego 1 czerwca tysiące lekarzy z całej Polski wyszło na ulicę i wzięło udział w manifestacji w Warszawie, żeby pokazać determinację w walce o wzrost finansowania w ochronie zdrowia.

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

Postępy techniki w służbie medycyny

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version
data wydarzenia: 
29 Maj 2019 do 1 cze 2019

FEDERACJA POLONIJNYCH ORGANIZACJI MEDYCZNYCH

Federation of Polish Medical Organizations Abroad

Szanowne Koleżanki i Koledzy

z Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi,

 

w dniach 29 maja - 01 czerwca 2019  odbędzie się w Gdańsku X Kongres Polonii Medycznej/

III Zjazd Lekarzy Polskich, który organizowany jest przy współpracy NIL, gdańskiej OIL oraz Federacji. Tematem jego będą ”Postępy techniki w służbie medycyny”.

W ciągu lat Kongresy ewoluowały od początkowo wydarzenia polonijnego poprzez polonijno-   medyczne, do wydarzenia, którego celem jest, poza  wysokim poziomem naukowym, stanowienie atrakcyjnej platformy porozumienia pomiędzy wszystkimi lekarzami polskojęzycznymi.

Zawartość naukowa Kongresu jest różnorodna, tak jak różne są nasze specjalizacje. Jest to siłą,

a zarazem słabością, spotkania. Siłą, bo pozwala każdemu z uczestników na znalezienie interesujących dla siebie wykładóww swojej i w innych specjalnościach, słabością, bo różnorodność tematyczna prowadzi do braku zainteresowania firm farmaceutycznych sponsorowaniem Kongresu/Zjazdu

Gwarancją wysokiego poziomu spotkania są jego uczestnicy - niejednokrotnie autorzy 400 czy 500 publikacji, autorzy podręczników w swoich dziedzinach, redaktorzy znaczących pism międzynarodowych oraz dobrze osadzeni w realiach swojej pracy praktycy.

Kongres zaplanowany jest w taki sposób, eby wszystkim jego uczestnikom dać czas

i sposobność do spotkań i nawiązania kontaktów z interesującymi ich wykładowcami.

Naszą ambicją jest umożliwienie udziału w spotkaniu też kolegom będącym w znacznie gorszej sytuacji ekonomicznej, żyjącym w miejscach, w których historia sprawiła, ze niejednokrotnie niełatwo jest być Polakiem.

 

Zapraszam do poparcia i wzięcia udziału w X Kongresie, na którym w życzliwej atmosferze i we wspaniałym miejscu, można będzie dowiedzieć się o najnowszych postępach techniki w służbie medycyny oraz o tym co oznacza  być Polakiem i lekarzem w Chicago, Monachium, Gdańsku, Łucku czy Kiszyniowie.

Dla zapoznania się z postępem przygotowań i programem Kongresu, zapraszam na stronę poloniamed2019.pl  Dla poznania Federacji zapraszam na stronę poloniamed.org, gdzie znajdziecie Państwo też informacje o wszystkich polonijno - medycznych spotkaniach. 

Będziecie na nich, Państwo, zawsze mile widzianymi gośćmi.  Najbliższe spotkania odbędą się

w Bad Gastein (Austria), Druskiennikach (Litwa) i Kamieńcu (Białoruś).

Z wyrazami szacunku i serdecznym zaproszeniem

 

Janusz Kasina, M.D.

prezes Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych

Sztokholm, dnia 14 lutego 2019.

Data dodania: 22 luty 2019

Powiązane artykuły

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VII. Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej NEONATUS 2019, która odbędzie się w dniach 10-11 października 2019r. w Hotelu Airport**** w Warszawie.
w dniach 10–11 października 2019 roku w Dźwirzynie organizujemy „Ogólnopolską konferencję boreliozową”, która skierowana jest do lekarzy.

Najnowsze wpisy

20 sie 2019

Szkolenie dla lekarzy “Konopie medyczne w teorii i praktyce”, organizowane w dniu 23 września 2019 r. przez Spectrum Cannabis Polska pod patronatem Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi oraz Okręgowej Izby Aptekarskiej w Łodzi

20 sie 2019

Zapraszamy na spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych Akcją "Zdrowa Praca" w Okręgowej Izbie Lekarskiej przy Czerwonej 3 w Łodzi w najbliższą środę 21 sierpnia o godz.18.

5 sie 2019

W Klubie Lekarza w Łodzi przy ul. Czerwonej 3 odbędzie się w październiku, tradycyjnie jak co roku, powakacyjna Ogólnopolska Wystawa Fotograficzna Lekarzy tym razem pod hasłem - „Barwy świata” - realizację tego tematu pozostawiamy inwencji oraz wyobraźni lekarzy i lekarzy dentystów, chcących wziąć udział w Wystawie.

Nasze serwisy