Kalendarium wydarzeń

 
Czerwiec 2018
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kategorie

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

Piotrków bez pediatrii - ORL apeluje do ministra zdrowia

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi wyraziło głęboki niepokój w związku z brakiem szpitalnej opieki pediatrycznej w Piotrkowie Trybunalskim. Oddziału dziecięcego brakuje od 1 listopada, kiedy dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego im. Kopernika zdecydowała o zawieszeniu funkcjonowania jedynego w tym mieście oddziału chorób dziecięcych.

Prezydium ORL zdecydowało na posiedzeniu 7 lutego, wystosować apel do ministra zdrowia w sprawie braku stacjonarnej opieki pediatrycznej w Piotrkowie Trybunalskim. Pismo zostało wysłane również do władz województwa i powiatu, które są jednocześnie organami załozycielskimi dla działających na terenie Piotrkowa Trybunalksiego szpitali.

Członkowie Prezydium ORL w apelu podkreślili:

" Z ubolewaniem należy stwierdzić, że podejmowane dotychczas przez Okręgową Izbę Lekarską apele kierowane do organów odpowiedzialnych za opiekę zdrowotną w regionie łódzkim nie przyniosły spodziewanych rezultatów. Nie znalazły również odzwierciedlenia w istniejącej rzeczywistości zapewnienia Ministerstwa Zdrowia przekazane do OIL w Łodzi pismem z dnia 23.12.2016 r. o wznowieniu pracy oddziału w dniu 16.12.2016 r.

Brak zapewnienia szpitalnej opieki dla dzieci w Piotrkowie Trybunalskim wywołuje organizacyjny i kompetencyjny chaos, zmuszając  pacjentów do pokonywania dziesiątków kilometrów w celu uzyskania pomocy w innych szpitalach. Ograniczona baza łóżkowa ościennych placówek oraz przeciążenie pracą personelu medycznego, zwłaszcza w okresie epidemii chorób dróg oddechowych, prowadzą nieuchronnie do powstawania sytuacji, będących zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów."

Prezydium ORL apeluje do ministra zdrowia o podjęcie wszelkich możliwych działań na rzecz przywrócenia stacjonarnej opieki pediatrycznej w Piotrkowie Trybunalskim.

 

dokumenty do pobrania: 
Data dodania: 15 luty 2017

Najnowsze wpisy

19 cze 2018

Koło Młodych Lekarzy i Lekarzy Dentystów wraz z Komisją Kultury ORL

ZAPRASZAJĄ NA GRILL w Izbie Lekarskiej.

Grill odbędzie się w sobotę, 30 czerwca 2018 roku od godz. 16.00

Serwujemy pyszne jedzenie i świetną zabawę. Wśród atrakcji odbędzie się konkurs kulinarny.

Dla zwycięzcy będzie z nagroda ufundowana przez Firmę Renault Jaszpol.

Wśród atrakcji konkurs kulinarny, liczne konkursy sportowe, świetna muzyka, pyszne jedzenie, pokaz samochód i wiele innych.

7 cze 2018

Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi zaprasza wszystkich zainteresowanych lekarzy na szkolenie w zakresie transplantologii.

4 cze 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Otwartych Mistrzostwach Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi w biegu organizowanych w ramach IV Nocnego Półmaratonu Piotrkowskiego Wielu Kultur w dniu 22 czerwca 2018 r. Izba funduje nagrodę dla najlepszej lekarki i najlepszego lekarza. Zapisy na stronie http://www.polmaratonpiotrkowski.pl/

Nasze serwisy