Kalendarium wydarzeń

 
Czerwiec 2018
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kategorie

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

ORL w Łodzi sprzeciwia się zbyt małej liczbie rezydentur

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

Tak niskiej liczby miejsc rezydenckich dla województwa łódzkiego jeszcze nie było. Wojewoda łódzki wnioskował o 270 miejsc specjalizacyjnych dla województwa łódzkiego. Ministerstwo Zdrowia przyznało zaledwie 124. To mniej niż połowa. To znacznie poniżej potrzeb - alarmuje samorząd lekarski. 

W wielu specjalnościach Ministerstwo Zdrowia nie przyznało ani jednego miejsca. Okręgowa Rada Lekarska w Łodzi przyjęła stanowisko, w którym wyraziła stanowczy sprzeciw wobec dalece niewystarczającej liczby przyznanych miejsc rezydenckich.

Brak lekarzy specjalistów w województwie łódzkim jest odczuwalny praktycznie w każdej dziedzinie. Mimo tego, w tegorocznej wiosennej sesji Ministerstwo Zdrowia w wielu dziedzinach nie przyznało nawet 1 miejsca rezydenckiego. Tak jest na przykłąd w onkologii, okulistyce, czy psychiatrii. W innych deficytowach specjalnościach, tj. neonatologia - przyznano zaledwie 1 miejsce.

Okręgowa Rada Lekarska w Łodzi 28 lutego podjęła stanowisko w sprawie liczby miejsc rezydenckich, które zostanie przesłane do Ministerstwa Zdrowia oraz władz samorządowych.

ORL wyraża w nim zdecydowany sprzeciw wobec  dalece niewystarczającej liczby przyznanych miejsc rezydenckich dla województwa łódzkiego na postępowanie kwalifikacyjne w marcu 2017. Ograniczenie możliwości kształcenia podyplomowego lekarzy i lekarzy dentystów, przy obecnych niedoborach kadrowych  doprowadzi do znacznego pogorszenia ambulatoryjnej i szpitalnej opieki specjalistycznej. Konsekwencją takich decyzji będzie bezpowrotny odpływ wykształconych kadr medycznych z naszego kraju, co w perspektywie następnych lat może przyczynić się do likwidacji wielu podmiotów leczniczych.
dokumenty do pobrania: 
Data dodania: 1 Marzec 2017

Najnowsze wpisy

19 cze 2018

Koło Młodych Lekarzy i Lekarzy Dentystów wraz z Komisją Kultury ORL

ZAPRASZAJĄ NA GRILL w Izbie Lekarskiej.

Grill odbędzie się w sobotę, 30 czerwca 2018 roku od godz. 16.00

Serwujemy pyszne jedzenie i świetną zabawę. Wśród atrakcji odbędzie się konkurs kulinarny.

Dla zwycięzcy będzie z nagroda ufundowana przez Firmę Renault Jaszpol.

Wśród atrakcji konkurs kulinarny, liczne konkursy sportowe, świetna muzyka, pyszne jedzenie, pokaz samochód i wiele innych.

7 cze 2018

Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi zaprasza wszystkich zainteresowanych lekarzy na szkolenie w zakresie transplantologii.

4 cze 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Otwartych Mistrzostwach Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi w biegu organizowanych w ramach IV Nocnego Półmaratonu Piotrkowskiego Wielu Kultur w dniu 22 czerwca 2018 r. Izba funduje nagrodę dla najlepszej lekarki i najlepszego lekarza. Zapisy na stronie http://www.polmaratonpiotrkowski.pl/

Nasze serwisy