Kalendarium wydarzeń

 
Marzec 2019
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kategorie

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

ORL w Łodzi przeciw zmianom w leczeniu szpitalnym

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

Wprowadzenie wymogu minimum 2-letniego funkcjonowania placówki jako kryterium finansowania ze środków publicznych może wpłynąć na obniżenie poziomu opieki zdrowotnej przez brak konkurencyjności.

Okręgowa Rada Lekarska w Łodzi w stanowisku podjętym 29 listopada wyraziła stanowczy sprzeciw wobec kierunków zmian ustawowych w zakresie nowej organizacji lecznictwa szpitalnego w naszym kraju. Kryteria kwalifikacji podmiotów leczniczych do finansowania ze środków publicznych, proponowane w projektach nowych regulacji prawnych, stanowią zagrożenie dla wielu placówek zdrowotnych, zwłaszcza  o zasięgu powiatowym, gwarantującym dziś dostęp do świadczeń zdrowotnych pacjentom blisko ich miejsca zamieszkania.

ORL nie wyraża również aprobaty wobec wymaganego dwuletniego okresu funkcjonowania podmiotu leczniczego na rynku świadczeń zdrowotnych, niezbędnego do ubiegania się o finansowanie świadczeń ze środków publicznych.

Wśród szpitali powstałych w okresie ostatnich 24 miesięcy są często placówki, których wyskospecjalistyczna kadra medyczna oraz nowoczesne wyposażenie sprzętowe w sposób istotny podniosły jakość opieki zdrowotnej, zyskując powszechne uznanie pacjentów.

 

(Treść stanowiska w załączniku)

 

Data dodania: 2 Grudzień 2016

Najnowsze wpisy

22 mar 2019

XI Ogólnopolska Konferencja 

„Promieniowanie Jonizujące w Medycynie” PJOMED 2019

 

Krajowe Centrum Ochrony Radiologicznej w Ochronie Zdrowia zaprasza do udziału w XI Ogólnopolskiej Konferencji PJOMED 2019 organizowanej w Łodzi dniach 3 4 czerwca 2019 r. 

Więcej informacji na stronie internetowej www.kcor.gov.pl/pjomed2019.

22 mar 2019

„Naucz się wzbudzać zaufanie i budować relacje z pacjentem- efekt Cię ZASKOCZY.

22 mar 2019

I edycja warsztatów w Centrum Symulacji Medycznych CM UMK w Bydgoszczy

w ramach cyklu konferencji naukowo-szkoleniowych „Anestezjologia Interdyscyplinarna”

Organizatorzy cyklu konferencji „Anestezjologia Interdyscyplinarna” i Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy zapraszają na pierwszy w województwie kujawsko-pomorskim i najprawdopodobniej pierwszy w Polsce cykl warsztatów – symulacji z wykorzystaniem symulatorów wysokiej wierności i programów wirtualnej rzeczywistości - dla interdyscyplinarnego personelu medycznego.

Nasze serwisy