Kalendarium wydarzeń

 
Wrzesień 2018
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kategorie

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

ORL apeluje do ministra o skontrolowanie placówek szkolących rezydentów

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

Okręgowa Rada Lekarska w Łodzi skierowała apel do Ministra Zdrowia o przeprowadzenie kontroli w placówkach prowadzących szkolenia specjalizacyjne lekarzy rezydentów. Apel jest odpowiedzią na kolejne sygnały o nieprawidłowościach w prowadzeniu szkoleń. Zdaniem lekarzy mają one charakter nagminny i występują w wielu szpitalach.

 

     Chodzi przede wszystkim o obarczanie rezydentów obowiązkami wykraczającymi poza zakres szkolenia i przenoszenie lekarzy rezydentów z oddziałów, na których odbywają szkolenia do pracy w szpitalnych oddziałach ratunkowych czy izbach przyjęć mimo, że nie mają one związku z programem specjalizacji. Wśród złych praktyk wymienia się także fakt wykorzystywania dominującej pozycji przez szefów i zmuszanie lekarzy rezydentów do samodzielnego leczenia chorych, czesto w dziedzinach nie pokrywajacych się z ich specjalizacją.

    Zdaniem członków ORL takie działania motywowane są chęcią obniżenia kosztów działalności szpitali, co ma negatywny wpływ na jakość szkolenia lekarzy, a także bezpieczeństwo pacjentów.

ORL ponownie apeluje do Ministra Zdrowia o przeprowadzenie kompleksowych kontroli placówek prowadzących szkolenia pod kątem wykorzystania środków przeznaczonych na finansowanie tych szkoleń, a także realizację programu specjalizacji.

 

Treść apelu w załączniku.

 

Data dodania: 21 Styczeń 2016

Najnowsze wpisy

25 wrz 2018

Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Łódzkiej zaprasza na XVII edycję Studiów Podyplomowych

ZARZĄDZANIE SŁUŻBĄ ZDROWIA I ELEMENTY TECHNIKI MEDYCZNEJ

24 wrz 2018

408 absolwentów medycyny odebrało we wtorek prawo wykonywania zawodu. (Relacja oraz Galeria Zdjęć)

24 wrz 2018

Jest mi bardzo miło zaprosić lekarzy rodzinnych i wszystkich lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej na doroczną konferencję naukową w ramach Łódzkich Spotkań z Medycyną Rodzinną, która odbędzie się w dniu 13 października 2018 roku.

Nasze serwisy