Kalendarium wydarzeń

 
Czerwiec 2018
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kategorie

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

ORL apeluje do ministra o skontrolowanie placówek szkolących rezydentów

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

Okręgowa Rada Lekarska w Łodzi skierowała apel do Ministra Zdrowia o przeprowadzenie kontroli w placówkach prowadzących szkolenia specjalizacyjne lekarzy rezydentów. Apel jest odpowiedzią na kolejne sygnały o nieprawidłowościach w prowadzeniu szkoleń. Zdaniem lekarzy mają one charakter nagminny i występują w wielu szpitalach.

 

     Chodzi przede wszystkim o obarczanie rezydentów obowiązkami wykraczającymi poza zakres szkolenia i przenoszenie lekarzy rezydentów z oddziałów, na których odbywają szkolenia do pracy w szpitalnych oddziałach ratunkowych czy izbach przyjęć mimo, że nie mają one związku z programem specjalizacji. Wśród złych praktyk wymienia się także fakt wykorzystywania dominującej pozycji przez szefów i zmuszanie lekarzy rezydentów do samodzielnego leczenia chorych, czesto w dziedzinach nie pokrywajacych się z ich specjalizacją.

    Zdaniem członków ORL takie działania motywowane są chęcią obniżenia kosztów działalności szpitali, co ma negatywny wpływ na jakość szkolenia lekarzy, a także bezpieczeństwo pacjentów.

ORL ponownie apeluje do Ministra Zdrowia o przeprowadzenie kompleksowych kontroli placówek prowadzących szkolenia pod kątem wykorzystania środków przeznaczonych na finansowanie tych szkoleń, a także realizację programu specjalizacji.

 

Treść apelu w załączniku.

 

Data dodania: 21 Styczeń 2016

Najnowsze wpisy

19 cze 2018

Koło Młodych Lekarzy i Lekarzy Dentystów wraz z Komisją Kultury ORL

ZAPRASZAJĄ NA GRILL w Izbie Lekarskiej.

Grill odbędzie się w sobotę, 30 czerwca 2018 roku od godz. 16.00

Serwujemy pyszne jedzenie i świetną zabawę. Wśród atrakcji odbędzie się konkurs kulinarny.

Dla zwycięzcy będzie z nagroda ufundowana przez Firmę Renault Jaszpol.

Wśród atrakcji konkurs kulinarny, liczne konkursy sportowe, świetna muzyka, pyszne jedzenie, pokaz samochód i wiele innych.

7 cze 2018

Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi zaprasza wszystkich zainteresowanych lekarzy na szkolenie w zakresie transplantologii.

4 cze 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Otwartych Mistrzostwach Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi w biegu organizowanych w ramach IV Nocnego Półmaratonu Piotrkowskiego Wielu Kultur w dniu 22 czerwca 2018 r. Izba funduje nagrodę dla najlepszej lekarki i najlepszego lekarza. Zapisy na stronie http://www.polmaratonpiotrkowski.pl/

Nasze serwisy