Kalendarium wydarzeń

 
Grudzień 2018
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kategorie

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

ORL apeluje do ministra o skontrolowanie placówek szkolących rezydentów

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

Okręgowa Rada Lekarska w Łodzi skierowała apel do Ministra Zdrowia o przeprowadzenie kontroli w placówkach prowadzących szkolenia specjalizacyjne lekarzy rezydentów. Apel jest odpowiedzią na kolejne sygnały o nieprawidłowościach w prowadzeniu szkoleń. Zdaniem lekarzy mają one charakter nagminny i występują w wielu szpitalach.

 

     Chodzi przede wszystkim o obarczanie rezydentów obowiązkami wykraczającymi poza zakres szkolenia i przenoszenie lekarzy rezydentów z oddziałów, na których odbywają szkolenia do pracy w szpitalnych oddziałach ratunkowych czy izbach przyjęć mimo, że nie mają one związku z programem specjalizacji. Wśród złych praktyk wymienia się także fakt wykorzystywania dominującej pozycji przez szefów i zmuszanie lekarzy rezydentów do samodzielnego leczenia chorych, czesto w dziedzinach nie pokrywajacych się z ich specjalizacją.

    Zdaniem członków ORL takie działania motywowane są chęcią obniżenia kosztów działalności szpitali, co ma negatywny wpływ na jakość szkolenia lekarzy, a także bezpieczeństwo pacjentów.

ORL ponownie apeluje do Ministra Zdrowia o przeprowadzenie kompleksowych kontroli placówek prowadzących szkolenia pod kątem wykorzystania środków przeznaczonych na finansowanie tych szkoleń, a także realizację programu specjalizacji.

 

Treść apelu w załączniku.

 

Data dodania: 21 Styczeń 2016

Najnowsze wpisy

12 gru 2018

Stanowisko w sprawie wystawiania zaswiadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy

10 gru 2018

IV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Szachach Błyskawicznych i Szybkich

 

IV Mistrzostwa Polski Prawników w Szachach Błyskawicznych i Szybkich

Kazimierz Dolny '2019

 

        

10 gru 2018

Turniej odbędzie się 16 grudnia 2018 roku w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku

Nasze serwisy