Kalendarium wydarzeń

 
Grudzień 2018
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kategorie

Uroczyste wręczenie PWZ

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

Młodzi lekarze z licencją na wolność zawodową

- Dziś razem z prawem wykonywania zawodu otrzymujecie wolność zawodową, o której tak długo marzyliście. Oprócz praw, zyskujecie też obowiązki. Wierzę, że będziecie postępować zawsze w zgodzie z własnym sumieniem i wybierać to, co będzie najlepsze dla pacjenta – te słowa skierował do młodych lekarzy dr Grzegorz Mazur, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi, podczas uroczystości wręczenia praw wykonywania zawodu.

12 listopada w siedzibie OIL w Łodzi przy ul. Czerwonej 3 zgromadziło się ponad 200 lekarzy, którzy po studiach ukończyli roczny staż, a także zdali Lekarski Egzamin Końcowy. Przedstawiciele władz samorządu lekarskiego wręczyli im prawa wykonywania zawodu lekarza. Prawo wykonywania zawodu daje im możliwość samodzielnej pracy. Większość z nich ma już konkretne plany zawodowe.

- Dziś dostaliście licencję na samodzielną pracę. Do niej dołączony jest kodeks etyki lekarskiej, który powinien stać się drogowskazem w codziennej pracy – mówi dr Mazur.

Prawa wykonywania zawodu odebrało ponad 200 młodych medyków. Władze OIL szczególnie uhonorowały Jana Kaczmarka, który najlepiej z grupy zdał Lekarski Egzamin Końcowy, uzyskując szóstą pozycję w kraju.

- W dniu nadania praw wykonywania zawodu na waszych twarzach jest tyle optymizmu. Mam nadzieję, że udzieli się on także pacjentom – dodał dr Mazur.

Władze OIL, zachęcały też młodych lekarzy do uczestnictwa w wydarzeniach: sportowych i kulturalnych, organizowanych przez samorząd lekarski.

– Chciałbym, żebyście odnosili same sukcesy w pracy zawodowej, ale przy tym nie zapominali o sobie i mieli czas na realizowanie swoich pasji – powiedział dr Grzegorz Krzyżanowski, wiceprezes OIL w Łodzi i założyciel grupy Doktor Riders, która skupia lekarzy motocyklistów z całej Polski. Dr Krzyżanowski zaprosił tym samych młodych lekarzy do wspólnego przemierzania Polski i Europy na dwóch kółkach.

Z kolei dr Paweł Czekalski, sekretarz OIL w Łodzi, zaapelował do młodych medyków o aktywność w samorządzie lekarskim. – Dzięki wam możemy zmieniać rzeczywistość. Nie bójcie się mówić o tym, co chcielibyście zmienić – powiedział dr Czekalski i dodał, że w tej grupie widzi już przyszłe władze OIL, które będą chciały pracować na rzecz całej grupy zawodowej.

 

Joanna Barczykowska

 

Rzecznik prasowy OIL w Łodzi

Data dodania: 17 Listopad 2015

Najnowsze wpisy

18 gru 2018

Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi, wspólnie z Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie prowadzą kampanię społeczną #Wspólneświęta. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na problem pozostawiania starszych osób na szpitalnych oddziałach w święta Bożego Narodzenia. Każdego roku w szpitalach na Wigilię pozostają seniorzy, którzy ze względu na stan zdrowia mogliby zostać wypisani do domu. Tylko nie ma kto się nimi zająć.

16 gru 2018

Nadchodzi magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia oraz nadchodzący Nowy 2019 rok składamy wszystkim lekarzom i lekarzom dentystom oraz ich rodzinom serdeczne życzenia zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń, zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów.
dr n.med. Paweł Czekalski
prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi
oraz
Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi

12 gru 2018

Stanowisko w sprawie wystawiania zaswiadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy

Nasze serwisy