Kalendarium wydarzeń

 
Czerwiec 2018
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kategorie

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

Apel Prezydium ORL: Podpisywanie klauzuli opt-out jest dobrowolne

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi w apelu z 6 marca wyraziło nadzieję, że porozumienie Ministra Zdrowia z Porozumieniem Lekarzy Rezydentów podpisane w dniu 8 lutego 2018 doprowadzi do poprawy warunków pracy lekarzy, jak również przyczyni się do usprawnienia systemu ochrony zdrowia w naszym kraju.

Mając jednak na uwadze odległą perspektywę podjętych przez Ministra Zdrowia zobowiązań w zakresie wzrostu nakładów finansowych na opiekę zdrowotną, należy stwierdzić, że zmniejszenie czasu pracy i ograniczenie obowiązków biurokratycznych lekarzy nie nastąpi w okresie najbliższych miesięcy. W wielu placówkach medycznych dla zabezpieczenia ciągłości opieki zdrowotnej pracodawcy nadal będą, oczekiwać od lekarzy świadczenia pracy w zakresie przekraczającym 48 godzin tygodniowo. Uzasadnione potrzeby pracodawców nie mogą jednak stać się powodem do stosowania presji i wyciągania konsekwencji pracowniczych wobec lekarzy, którzy z jakichkolwiek przyczyn (choćby zdrowotnych, bądź nadmiernego obciążenia obowiązkami zawodowymi) zdecydują się ograniczyć liczbę godzin pracy.

 

Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi zwraca się z apelem do kierowników podmiotów leczniczych o poszanowanie prawa lekarzy do wykonywania obowiązków zawodowych w wymiarze określonym wyłącznie ich wolą, przypominając jednocześnie, że inne zachowanie będzie sprzeczne zarówno z duchem zawartego porozumienia, jak i bezwzględnie obowiązującymi normami prawnymi regulującymi czas pracy lekarzy.

 

dokumenty do pobrania: 
Data dodania: 7 Marzec 2018

Najnowsze wpisy

7 cze 2018

Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi zaprasza wszystkich zainteresowanych lekarzy na szkolenie w zakresie transplantologii.

4 cze 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Otwartych Mistrzostwach Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi w biegu organizowanych w ramach IV Nocnego Półmaratonu Piotrkowskiego Wielu Kultur w dniu 22 czerwca 2018 r. Izba funduje nagrodę dla najlepszej lekarki i najlepszego lekarza. Zapisy na stronie http://www.polmaratonpiotrkowski.pl/

27 Maj 2018

IGRZYSKA LEKARSKIE W ZAKOPANEM 05-09.09.2018 - REFUNDACJA WPISOWEGO

Nasze serwisy