Kalendarium wydarzeń

 
Grudzień 2018
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kategorie

Apel Prezydium ORL: Podpisywanie klauzuli opt-out jest dobrowolne

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi w apelu z 6 marca wyraziło nadzieję, że porozumienie Ministra Zdrowia z Porozumieniem Lekarzy Rezydentów podpisane w dniu 8 lutego 2018 doprowadzi do poprawy warunków pracy lekarzy, jak również przyczyni się do usprawnienia systemu ochrony zdrowia w naszym kraju.

Mając jednak na uwadze odległą perspektywę podjętych przez Ministra Zdrowia zobowiązań w zakresie wzrostu nakładów finansowych na opiekę zdrowotną, należy stwierdzić, że zmniejszenie czasu pracy i ograniczenie obowiązków biurokratycznych lekarzy nie nastąpi w okresie najbliższych miesięcy. W wielu placówkach medycznych dla zabezpieczenia ciągłości opieki zdrowotnej pracodawcy nadal będą, oczekiwać od lekarzy świadczenia pracy w zakresie przekraczającym 48 godzin tygodniowo. Uzasadnione potrzeby pracodawców nie mogą jednak stać się powodem do stosowania presji i wyciągania konsekwencji pracowniczych wobec lekarzy, którzy z jakichkolwiek przyczyn (choćby zdrowotnych, bądź nadmiernego obciążenia obowiązkami zawodowymi) zdecydują się ograniczyć liczbę godzin pracy.

 

Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi zwraca się z apelem do kierowników podmiotów leczniczych o poszanowanie prawa lekarzy do wykonywania obowiązków zawodowych w wymiarze określonym wyłącznie ich wolą, przypominając jednocześnie, że inne zachowanie będzie sprzeczne zarówno z duchem zawartego porozumienia, jak i bezwzględnie obowiązującymi normami prawnymi regulującymi czas pracy lekarzy.

 

dokumenty do pobrania: 
Data dodania: 7 Marzec 2018

Najnowsze wpisy

18 gru 2018

Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi, wspólnie z Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie prowadzą kampanię społeczną #Wspólneświęta. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na problem pozostawiania starszych osób na szpitalnych oddziałach w święta Bożego Narodzenia. Każdego roku w szpitalach na Wigilię pozostają seniorzy, którzy ze względu na stan zdrowia mogliby zostać wypisani do domu. Tylko nie ma kto się nimi zająć.

16 gru 2018

Nadchodzi magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia oraz nadchodzący Nowy 2019 rok składamy wszystkim lekarzom i lekarzom dentystom oraz ich rodzinom serdeczne życzenia zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń, zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów.
dr n.med. Paweł Czekalski
prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi
oraz
Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi

12 gru 2018

Stanowisko w sprawie wystawiania zaswiadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy

Nasze serwisy