Kalendarium wydarzeń

 
Listopad 2017
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kategorie

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

Marsz poparcia dla lekarzy rezydentów - 29 października

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

Diagności laboratoryjni, fizjoterapeuci, lekarze, logopedzi, pielęgniarki i pielęgniarze, psychologowie, technicy radioterapii - to zawody, które wzięły udział w marszu i pikiecie Łódzkiego Środowiska Medycznego. Nie odstraszył ich deszcz i brzydka pogoda. Około 200 osób w strugach deszczu przeszło w sobotę przez ulicę Piotrkowską od Placu Wolności do Placu Schillera. Wśród uczestników pikiety był prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi dr Grzegorz Mazur, sekretarz ORL w Łodzi dr Paweł Czekalski, Przewodniczący Sądu Lekarskiego Janusz Prochaska, Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej w Łodzi Januariusz Kaczmarek, członkowie Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi oraz przedstawiciele Koła Młodych Lekarzy i Lekarzy Dentystów OIL w Łodzi  - przewodniczący Wojciech Kuncman oraz wiceprzewodniczący Mateusz Kowalczyk. Wszyscy mieli jeden postulat - 6,8 proc. PKB na ochronę zdrowia. 

W niedziele, tj. 29 października o godzinie 13 na placu Wolności rozpoczął się przemarsz Łódzkiego Środowiska Medycznego zorganizowany przez Porozumienie Zawodów Medycznych. Przemarsz zakończył się w Pasażu Schillera. Tam planowane były przemówienia przedstawicieli różnych zawodów medycznych. Przez porywisty wiatr i ulewę w imieniu wszystkich zawodów wystąpił organizator przemarszu oraz głodóki w Łodzi, lekarz rezydent Jan Czarnecki.

 

Wielkimi brawami i okrzykami powitano młodych lekarzy stażystów, rezydentów oraz diagnostę laboratoryjnego, którzy prowadzili protest głodowy w Uniwersyteckim Szpitalu KLinicznym im. Barlickiego w Łodzi. Po przemówieniu rozpoczęto zbieranie podpisów pod, przygotowanym przez lekarzy, projektem ustawy, który zakłada zwiększenie nakładów na opiekę zdrowotną szybciej niż proponuje Rząd.

 

Zdjęcia z pikiety oraz przemówienie Jana Czarneckiego są dostępnem w portalu Panaceum.

Data dodania: 26 Październik 2017

Najnowsze wpisy

16 lis 2017

Już po raz 20. mam zaszczyt zaprosić na Najnowsze Trendy w Stomatologii. To konferencja jubileuszowa, której wyjątkowość gwarantuje obecność wspaniałych wykładowców oraz ich bardzo interesujące prelekcje. Będziemy gościć znane autorytety naukowe z kraju jak i za granicy.

Wyjątkowość tego wydarzenia podkreśli z pewnością miejsce konferencji nad samym Bałtykiem, które będzie znakomicie sprzyjało przyswajaniu wiedzy jak i naszej integracji.

Zapraszam do Kołobrzegu!

8 lis 2017

wyjazd narciarski do Val di Fiemme w dniach 23.02-04.03.2018

Nasze serwisy