Kalendarium wydarzeń

 
Grudzień 2018
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kategorie

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

Maciej Skale

Panie Doktorze Skale!

Larum grają!

Ty się nie zrywasz?

Pacjenci czekają...

 

Takimi słowami pożegnaliśmy naszego nieodżałowanej pamięci Przyjaciela lekarza dentystę Macieja Skale, który zmarł 21 grudnia 2016 roku w wieku 32 lat.

Takimi też słowami w XVII wieku Hetman Wielki Koronny Jan Sobieski w Twierdzy Chocimskiej zwracał się do Pułkownika Wołodyjowskiego - pierwszej szabli Rzeczypospolitej.

Doktor Maciej Skale był pierwszą szablą NZOZ -u Ortomed w Łodzi, gdzie ropoczął swoją pracę po ukończeniu studiów lekarsko- dentystycznych w 2008 roku. Nieprzerwanie pracował w tej placówce, aż do chwili swojej przedwczesnej śmierci. Niósł pomoc potrzebującym i cierpiącym pacjentom, również w innych gabinetach i poradniach stomatologicznych. Pracował bardzo dużo, zawsze znajdował czas dla pacjentów, nie zważając na porę dnia czy nocy. Oddany, pełen zaangażowania, na wskroś uczciwy, wierny przysiędze, którą złożył - Przysiędze Hipokratesa.

Ustawicznie doskonalił i pogłębiał swoją wiedzę , aby jeszcze lepiej służyć pacjentom. W roku 2013 rozpoczął specjalizację z protetyki w Szpitalu WAM w Łodzi, niestety nie dane było mu przystąpić do egzaminu.

Doktor Skale był wybitnie uzdolniony, utalentowany i wszechstronny. Był współtwórcą współczesnej, nowoczesnej szeroko pojętej stomatologii. To była Jego pasja. Lubił chirurgię, protetykę, endodoncję, leczył dzieci, ich rodziców i dziadków... Pacjenci uwielbiali Go.

Maciek był wspaniałym, wesołym, przystojnym, młodym człowiekiem. Cechowała Go ogromna lojalność i szlachetność, cechy rzadkie w naszym rozpędzonym XXI wieku. Wykazywał je na każdym kroku, w stosunku do swoich Koleżanek, Kolegów Przyjaciół i Pracodawców.

 

Doktor Maiej Skale pozostanie w naszych sercach i umysłach na zawsze. Stomatologia straciła niezrównanego Szermierza rozwoju i postępu.

My straciliśmy wyjątkowego Kolegę i Przyjaciela. Będzie nam Go zawsze brakowało, miał jeszcze tyle do przeżycia... tyle do zrobienia...

 

Maćku, żegna Cię cały NZOZ Ortomed, Orto-X twoja ulubiona pracownia rentgenowska, technicy protetyczni i ortodontyczni...

Żegnam Cię Ja

Elżbieta Figas- Kubica

 

Nasze serwisy