Kalendarium wydarzeń

 
Październik 2016
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kategorie

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

Łódź - Pełną piersią

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version
data wydarzenia: 
9 paź 2016

Zapraszamy na spotkanie „Łódź – pełną piersią”, organizowane przez Okręgową Izbę Lekarską w Łodzi oraz Fundację "Pełną piersią", które odbędzie się 9 października o godz. 16 w siedzibie OIL w Łodzi przy ul. Czerwonej 3.

„Łódź – pełną piersią” to inicjatywa Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi oraz Fundacji Pełną Piersią, a także pierwsze spotkanie z cyklu „Lekarze swojemu miastu”.

Łódzcy lekarze wychodzą ze swoich gabinetów i sal operacyjnych. Właśnie tu, w siedzibie samorządu lekarskiego, chcą spotykać się z pacjentami, żeby rozmawiać nie tylko o leczeniu i związanych z tym dolegliwościach, ale także o profilaktyce.

– Chcemy odczarować mity i oswoić pacjentów z chorobami i dolegliwościami, które się z nimi wiążą. Chcemy odpowiedzieć na pytania łodzian, nie tylko naszych pacjentów – mówi dr Paweł Czekalski, sekretarz Okręgowej Rady lekarskiej w Łodzi. - Przede wszystkim chcemy jednak rozmawiać o profilaktyce. Tylko dzięki regularnie wykonywanym badaniom profilaktycznym będziemy w stanie zmniejszyć liczbę zachorowań, a to jest dla nas najważniejsze.

Pierwsze spotkanie, które odbędzie się 9 października o godz. 16, adresowane jest do wszystkich, którym temat chorób nowotworowych nie jest obcy. Tematem przewodnim będzie rak piersi.

Krótkie wystąpienia przygotują specjaliści z zakresu onkologii z Regionalnego Ośrodka Onkologicznego przy Szpitalu im. Kopernika  w Łodzi:

– prof. Jacek Fijuth, kierownik Zakładu Teleradioterapii

- prof. Arkadiusz Jeziorski, kierownik II oddziału chirurgii onkologicznej

- dr Piotr Pluta, chirurg onkolog i przewodniczący Rady Fundacji „Pełną Piersią”

Spotkanie ma charakter otwarty, dlatego mogą uczestniczyć w nim zarówno osoby, które zmagają się z chorobą nowotworową oraz ich rodziny, które chcą ich wspierać, a także pacjenci, którzy znajdują się w grupie ryzyka i chcą się przez nowotworem uchronić.

Organizatorzy zaprosili też Amazonki, które pokazują, że można wygrać z nowotworem i żyć, tak jak przed chorobą. Po wystąpieniach lekarzy zaplanowano wyjątkowy pokaz mody dla  kobiet po mastektomii, autorstwa artystki Jolanty Kalinowskiej. Zamiast profesjonalnych modelek, na wybiegu wystąpią Amazonki w różnym wieku. Wszystkie czują się piękne i kobiece, a operacja usunięcia piersi, niczego w nich nie zmieniła.

- Sama przeszłam operację usunięcia piersi. Oprócz chwilowych zmian po operacji, moja figura wygląda tak, jak przed chorobą. Wtedy postanowiłam, że zaprojektuję kolekcję ubioru dla kobiet po mastektomii – mówi Jolanta Kalinowska, projektantka.

Czym wyróżnia się kolekcja ubioru?

- Nie chodzi o inny krój ubrań, bo przecież kobiety po mastektomii szybko przechodzą operację wszczepienia implantów i mają takie same kształty – mówi Kalinowska. – Kolekcja inspirowana jest Sardynią, dlatego, że mieszkańcy tej wyspy cieszą się długowiecznością. Chcę pokazać, jak być piękną i kochać siebie.

„Łódź pełna piersią” to pierwsze spotkanie z cyklu „Lekarze swojemu miastu” w Okręgowej Izbie Lekarskiej przy ul. Czerwonej w Łodzi. Kolejne mają się odbywać co kilka miesięcy będą poświęcone innym dziedzinom medycyny.

Co?  Łódź Pełna Piersią?

Kiedy? 9 października o godz. 16

Gdzie? Okręgowa Izba Lekarska przy ul. Czerwonej 3

Wstęp? Otwarty

Zapraszamy serdecznie na wykłady specjalistów i pokaz mody.

 

Data dodania: 5 Październik 2016

Powiązane artykuły

Wieczór z Romualdem Bladowskim "Świat w muzyce i kolorach" - 23 września 2018 roku (niedziela) godzina 17.00, Klub Lekarza, ul. Czerwona 3
UWAGA ZMIANA TERMINU: Impreza odbędzie się 5 października 2018 o godzinie 19:00
Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi organizuje konferencję doskonalącą pt. „DZIEWIĄTE ŁÓDZKIE SPOTKANIA STOMATOLOGICZNE”.  
13 października 2018 o godzinie 14:45 (sobota)  (początek gry godzina 15:00) w CH “Sukcesja” w Łodzi, al. Politechniki 1,  poziom 4, kręgielnia “Król Kul”

Najnowsze wpisy

14 wrz 2018

Wieczór z Romualdem Bladowskim "Świat w muzyce i kolorach" - 23 września 2018 roku (niedziela) godzina 17.00, Klub Lekarza, ul. Czerwona 3

14 wrz 2018

Osoby, które nie otrzymały drogą mailową zaproszenia na uroczystość wręczenia praw wykonywania zawodu w dniu 18.09.2018 r. proszone są o kontakt z Panią Barbarą Szafrańską pod numerem 42 683 17 15 lub mailowo basia.s@oil.lodz.pl

31 sie 2018

Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi popiera dążenie konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie neurologii dla województwa łódzkiego dr n. med. Bożeny Adamkiewicz do włączenia do tego programu Regionalnego Centrum Profilaktyki i Leczenia Udarów Mózgu (RCPiLUM) w WWCOiT im. M. Kopernika w Łodzi.

Nasze serwisy