Kalendarium wydarzeń

 
Marzec 2019
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kategorie

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

Egzamin z języka polskiego w Naczelnej Izbie Lekarskiej

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

Egzamin z języka polskiego w Naczelnej Izbie Lekarskiej obowiązkowy dla wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów, którzy ukończyli studia w języku innym niż język polski

Z dniem 18 stycznia 2016r. weszła w życie nowa ustawa o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, nakładająca dodatkowe wymogi na lekarzy i lekarzy dentystów, którzy ukończyli kształcenie w języku innym niż język polski. W związku z wejściem w życie nowej ustawy zmianie ulegają warunki uzyskiwania prawa wykonywania zawodu lekarza i lekarza dentysty określone w ustawie z dnia 5 grudnia 1996r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty

Dotychczas obywatele innych państw członkowskich Unii Europejskiej oraz polscy lekarze, ubiegający się o przyznanie prawa wykonywania zawodu, którzy ukończyli kształcenie za granicą lub też ukończyli polską uczelnię medyczną w języku angielskim składali jedynie pisemne oświadczenie o znajomości języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie niezbędnym do wykonywania zawodu lekarza.

Obecnie, w świetle nowego art. 6 ust. 2 pkt 2a ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty potwierdzeniem spełnienia wymogu znajomości języka jest złożenie z pozytywnym wynikiem egzaminu z języka polskiego organizowanego przez Naczelną Radę Lekarską. Wymóg ten nie dotyczy jedynie osób, które ukończyły studia medyczne w języku polskim, bez względu na posiadane obywatelstwo.

Osoby, które uzyskały już prawo wykonywania zawodu na terytorium RP nie muszą w związku z wejściem w życie nowych przepisów przedkładać organom samorządu lekarskiego żadnych dodatkowych dokumentów, w szczególności zaświadczenia o złożeniu egzaminu z języka polskiego.

Szczegółowe informacje dotyczące egzaminu można uzyskać w Naczelnej Izbie Lekarskiej pod nr telefonu 22/ 5591342 , maila e.biegluk@hipokrates.org lub pod adresem:

 

http://www.oil.org.pl/xml/nil/tematy/komisje/0105/cudzoz/egzamin

Data dodania: 28 Styczeń 2016

Najnowsze wpisy

22 mar 2019

XI Ogólnopolska Konferencja 

„Promieniowanie Jonizujące w Medycynie” PJOMED 2019

 

Krajowe Centrum Ochrony Radiologicznej w Ochronie Zdrowia zaprasza do udziału w XI Ogólnopolskiej Konferencji PJOMED 2019 organizowanej w Łodzi dniach 3 4 czerwca 2019 r. 

Więcej informacji na stronie internetowej www.kcor.gov.pl/pjomed2019.

22 mar 2019

„Naucz się wzbudzać zaufanie i budować relacje z pacjentem- efekt Cię ZASKOCZY.

22 mar 2019

I edycja warsztatów w Centrum Symulacji Medycznych CM UMK w Bydgoszczy

w ramach cyklu konferencji naukowo-szkoleniowych „Anestezjologia Interdyscyplinarna”

Organizatorzy cyklu konferencji „Anestezjologia Interdyscyplinarna” i Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy zapraszają na pierwszy w województwie kujawsko-pomorskim i najprawdopodobniej pierwszy w Polsce cykl warsztatów – symulacji z wykorzystaniem symulatorów wysokiej wierności i programów wirtualnej rzeczywistości - dla interdyscyplinarnego personelu medycznego.

Nasze serwisy