Kalendarium wydarzeń

 
Listopad 2017
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kategorie

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

Czy lekarzowi posiadającemu 1 stopień specjalizacji z epidemiologii, a pracującemu w oddziale pediatryczno-obserwacyjnym można uznać za specjalizację odpowiadającą specyfice danego oddziału i zatrudnić na stanowisku asystenta?

Czy temu samemu lekarzowi, który w najbliższym czasie będzie zdawał egzamin specjalizacyjny z pediatrii można powierzyć stanowisko asystenta?

Nie można. Zgodnie z § 1 rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 29 marca 1999 r. w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w publicznych zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. nr 30, poz. 300, zm. Dz. U. z 2007 r. nr 160, poz. 1136) i z Taryfikatorem kwalifikacyjnym (Rozdział I), pracownicy działalności podstawowej pkt. 13, na stanowisku asystenta specjalisty może być zatrudniony lekarz z wyższym wykształceniem medycznym i specjalizacją 1 stopnia w odpowiedniej dziedzinie medycyny. W chwili obecnej lekarz nie jest specjalistą z pediatrii, a specjalizacji z epidemiologii nie można uznać za specjalizację odpowiadającą specyfice tego oddziału. Stanowisko asystenta można mu powierzyć już teraz, natomiast stanowisko asystenta specjalisty – po zakończeniu specjalizacji.

 

Radca prawny OIL w Łodzi
Anna Sychowicz

 

opinia wydana 7 maja 2008 r.

Nasze serwisy