Kalendarium wydarzeń

 
Czerwiec 2019
 
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
3
4
5
6
7
8
9
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kategorie

  • Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi zaprasza lekarzy i lekarzy dentystów na pyszne obiady. Codziennie nowe menu w przystępnych cenach. Członkowie OIL w Łodzi mogą skorzystać także z dofinansowania. Zamów obiad przez specjalny formularz

  • Rząd nie realizuje postulatów z "Porozumień Szumowskiego", dlatego 1 czerwca tysiące lekarzy z całej Polski wyszło na ulicę i wzięło udział w manifestacji w Warszawie, żeby pokazać determinację w walce o wzrost finansowania w ochronie zdrowia.

  • Willa przy ul. Czerwonej 3 jest otwarta dla wszystkich lekarzy, służąc jako miejsce integracji naszego środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby przychodzili tutaj z chęcią i przyjemnością, po prostu jak do siebie.

1% podatku na Fundację Lekarze Lekarzom

Wersja do wydrukuPDF versionEPUB version

Koleżanki i Koledzy,

 

Powódź w 2010 roku była inspiracją do założenia Fundacji Lekarze Lekarzom – narzędzia niosącego pomoc dla lekarzy i lekarzy dentystów, których trudna sytuacja życiowa wymagała pomocy materialnej. Fundacja taką pomoc niesie w formie bezzwrotnych zapomóg pieniężnych, choć bywa że podejmujemy się innych działań – niefinansowych. Pragniemy zapewnić, że osoby zaangażowane w pracę Fundacji nie pobierają z tego tytułu żadnych wynagrodzeń. Wszystkie gromadzone środki przeznaczone są na wsparcie lekarzy i lekarzy dentystów.

 

Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na Fundację Lekarze Lekarzom, numer KRS 0000409693. Wasz wkład umożliwi pomoc:

  • lekarzom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, przede wszystkim z powodu następstw klęsk żywiołowych, ale też innych nadzwyczajnych okoliczności,
  • owdowiałym małżonkom lekarzy,
  • szczególnie uzdolnionych dzieci lekarzy znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej,
  • lekarzom emerytom, rencistom i kolegom nie wykonującym zawodu, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Ponadto, dzięki datkom Fundacja może wspierać finansowo inicjatywy samorządu zawodowego lekarzy  w zakresie opieki zdrowotnej i społecznej.

 

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony http://fll.org.pl/ w celu poznania szczegółów działalności Fundacji.

 

Mariusz Janikowski

Prezes Zarządu Fundacji Lekarze Lekarzom

Andrzej Matyja

Prezes NRL

 

Procedura przekazania 1% podatku jest wyjątkowo prosta, wystarczy że w składanym zeznaniu rocznym wskażemy organizację pożytku publicznego, którą chcemy wesprzeć. W zeznaniu podatkowym nie trzeba wpisywać nazwy organizacji, której chcemy oddać swój 1%. Należy tylko wpisać w konkretnej rubryce numer KRS Fundacji Lekarze Lekarzom: 0000409693 oraz kwotę, jaką chcemy przekazać.

 

Dodatkowo, na konto Fundacji można w każdej chwili wpłacić dobrowolny datek.

Fundacja Lekarze Lekarzom

Ul. Jana Sobieskiego 110

00-764 Warszawa

Nr konta: PKO SA 31 1240 6263 1111 0010 4779 2541

 

Biuro Prasowe NIL

Data dodania: 5 luty 2019

Najnowsze wpisy

17 cze 2019

Klub Lekarza w Łodzi zaprasza miłośników prozy i poezji na  Wieczór Autorski  Profesora  Marka  Pawlikowskiego, specjalisty endokrynologii, współtwórcy neuroendokrynologii, ale przede wszystkim humanisty. Profesor tworzy wiersze i krótkie opowiadania, przez kilka lat przewodniczył też Unii Polskich Pisarzy Lekarzy.

 

12 cze 2019

Okręgowy Zjazd Lekarzy apeluje do wszystkich członków OIL w Łodzi

11 cze 2019

W piśmie z 29 maja 2019 r. do Prezesa NRL Andrzeja Matyji, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Zbigniew Król zwrócił się z prośbą o rozpowszechnienie wśród lekarzy informacji na temat roli cholesterolu w patogenezie chorób sercowo-naczyniowych i znaczenia farmakoterapii w zapobieganiu zawałów serca i udarów mózgu.

Nasze serwisy